4621. Emlékérmét bocsát ki az MNB az Állatkert fennállásának 150. évfordulójára
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Magyarország első állatkertje 1866. augusztus 9-én nyílt meg.
A gyapjas mamutok egyik utolsó csoportja azért halhatott ki, mert nem volt elég ivóvizük - vélik amerikai tudósok.
Jelenleg az olimpiai lovas szakágak a díjlovaglás, a lovastusa és a díjugratás. Az összes szakágban mind az egyéni versenyzők, mind a nemzeti csapatok legjobbjait érmekkel díjazzák.
Az emberi és állati antibiotikum közös, és a hatékonyság minél további megőrzése érdekében a humán orvosoknak és az állatorvosoknak is körültekintően kell alkalmazniuk ezeket a gyógyszereket.
Nagyon nehezen megválaszolható kérdést tett fel. Nem lehet, hogy megijedt valamitől vagy meglátott egy macskát, stb.? A szukák nagyon ragaszkodóak. Őszintén megmondom, nem tudok magyarázatot adni a viselkedésére.
Ha új jövevényt szeretne, mindenképpen érdemes a lehető legfiatalabb korában elhozni, mert ekkor még nagyon tanulékonyak, könnyen megszoknak mindent, könnyen kézhez szoktathatók. Persze, ha párban szeretné tartani őket, akkor gondolom nem ez a cél, hiszen párban tartott papagájok inkább egymással vannak elfoglalva, mintsem a gazdájukkal. Ha párt szeretne, természetesen célszerű azonos fajtájú madarat beszerezni. Így kisebb az esélye a konfliktusok kialakulásának. Egyébként nőstény papagájok hím társ nélkül is szoktak időnként terméketlen tojásokat rakni, sokszor még odú nélkül is. Ha ez túl gyakori, akkor hormon-injekcióval be lehet avatkozni a folyamatba. Ha esetleg tojásvisszamaradás betegség alakul ki náluk, akkor azt a tünetek alapján (gubbaszt, erőlködik, majd kifárad, hastájékon tapintható tojás, stb.) a gazdi is könnyen észreveheti és azonnal állatorvoshoz kell menni az állattal.
Igen, sürgősen állatorvoshoz kell vinni, vagy vétélés vagy gennyes méhgyulladás lehet a háttérben.
Én szoktam régen, amikor volt. Amúgy mindenki a saját felelősségére teheti! :) Nekem semmi bajom nem lett...
Az első fedeztetésre 2 éves kor után nyílik lehetőség. Addig ugyanis a kutyus szervezete még fejlődésben van, tehát eléggé megviselné, ha még a saját testén kívül a magzatokat is építene kellene. Ha a szuka vagy esetleg a kan nem akarja a párzást, akkor a mesterséges termékenyítést javaslom. Ez egy nagyon egyszerű és semmilyen káros hatással nem járó beavatkozás.