4621. Emlékérmét bocsát ki az MNB az Állatkert fennállásának 150. évfordulójára
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Magyarország első állatkertje 1866. augusztus 9-én nyílt meg.
A gyapjas mamutok egyik utolsó csoportja azért halhatott ki, mert nem volt elég ivóvizük - vélik amerikai tudósok.
Jelenleg az olimpiai lovas szakágak a díjlovaglás, a lovastusa és a díjugratás. Az összes szakágban mind az egyéni versenyzők, mind a nemzeti csapatok legjobbjait érmekkel díjazzák.
Az emberi és állati antibiotikum közös, és a hatékonyság minél további megőrzése érdekében a humán orvosoknak és az állatorvosoknak is körültekintően kell alkalmazniuk ezeket a gyógyszereket.
Igen. A kiscicáknak mindnek opálosan kék színű szemük van, amikor még kicsik. Azt, hogy melyikből lesz későbbiekben kékszemű felnőtt, nem könnyű megállapítani. Vannak fajták, amelyeknek bizonyos egyedei garantáltan kékszeműek. pl. bikolor színű perzsák, sziámiak, stb., és egyes fehér színű macskák is.
Az a tény, hogy 12 hónaposan még nem tüzel a kutya, semmi problémát nem jelent. Az angol bulldog szukák között vannak olyanok, amelyek későn érnek be és ritkábban tüzelnek a későbbiekben is. Valószínű, ő ebbe a típusba tartozik. Tüzelni fog hamarosan, türelmesen kell várni. Ha nem tenyésztési célzattal vásárolta meg az ebet, ez egy kis szerencse is.
A tünetek nincsenek összefüggésben a fogváltással. Ha egy állat nem mozog és nem is nyel, akkor mihamarabb orvoshoz kell vinni, mert valami komolyabb betegség lehet a tünetek hátterében.
A kardinális pintyek még nálunk igen ritka madárnak számítanak. Fajtól függően 80-100.000 Ft-ba kerülhet egy pár. Ha elküldi számomra elérhetőségeit (e-mail, telefon), megpróbálok Önnek segíteni: Árnyék András (e-mail: info@bonapartemadar.hu)
Én biztos, hogy nem fogom elpaterolni a kutyámat, ha gyermekem születik. Hiszen így legalább majd állat közelében nőhet fel, sokat tanulhat, tapasztalhat az állatokkal kapcsolatban, ami csak előnyére válik. Egészségügyi szempontból egyébként sokkal kritikusabb kockázat levinni a gyermeket az utcára, hagyni, hogy beleszippantson a levegőbe, horribile dictum homokozóba, vagy (még veszélyesebb!!) gyermekek közé engedni! Egy otthon, igényesen (féreghajtás, oltások, tisztán tartás, rendszeres állatorvosi vizit) tartott eb kockázata nevetségesen kicsi a várható előnyök mellett. Egyszóval lelketlenség egy (főleg 12 éves!!!) család kedvence (ráadásul gyermekszerető boxer!) kutyát eltenni a háztól láb alól!