461. Hannoveri véreb - a német vadászkutya
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Hogyan utazzon a kutya az autóban ? A felhúzott ablakok és a légkondi is veszélyt rejt magában. Az sem mindegy, hogy hol foglal helyet az eb.
Az öregkor a macskát sem kíméli. Az idős házimacska panaszai a következők voltak: étvágytalanság, beteg fogak, gyulladt íny és általános levertség. Videón a gyógykezelés!
Nagytestű kutyáknál - mint például a németjuhász - előfordul, hogy begyullad a könyöküknél található nyálkatömlő. A műtéten már túlestek, most jön a kötéscsere. A műveletet bonyolítja, hogy a németjuhász igencsak izgága fajta.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)
Az ultrahangos rágcsálóriasztó jó lehet a patkányok távoltartására, csak úgy kell elhelyezni, hogy a nyulaktól megfelelő távolságra legyen, hogy ne zavarja őket. A probléma megoldásához azt kellene tudni, pontosan honnan jönnek a patkányok, hol van a búvóhelyük, és valóban ők tizedelik-e az állományt. Érdemes a fialásnál az anyanyulakat biztonságosan elkeríteni vagy áthelyezni egy olyan helyre, ahová a patkányok nem jutnak be. Érdemes kipróbálni a villanypásztor használatát, vagy ami még hatásosabb, egy kotorék eb vagy ebek tartása, hiszen e kutyafajtáknak a vérükben van a patkányok megfogása vagy távoltartása.