4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Tudtommal jelenleg nincsen olyan készítmény, ami megoldást jelentene a problémára.
Könnyen lehet, hogy semmi baj nincs, csak kell egy kis megszokás az új helyen (a helyváltozás komoly stressz tényező, ami önmagában is okozhatja a tapasztalt tünetet). Amíg az ürüléke nem folyik, addig nem kell aggódnia. Próbálkozzon mást is etetni vele, hátha lesz valami, amit ő is szívesen elfogyaszt, és amitől sűrűsödik a kakija is.
elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találták (aki adta, valószínűleg tudja, emlékszik, hol volt az)... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Mocsári teknős info >>
Több lehetséges ok is felmerül a nyálzás kapcsán. A fogíny gyulladása, vagy az idegentest beékelődése is előfordulhat. Ok lehet még például a calicivírus okozta macskanátha is. Ami még nagyon valószínű, az a nyálmirigy gyulladása, vagy kemikáliák, esetleg toxikus anyagok felvétele. Ha a nyálzás nem csak egyszeri tünet volt, akkor a nyálmirigy gyulladására gondolnék. Ennek kezelésére gyulladáscsökkentők és antibiotikumok adása szükséges. Irány az állatorvos..
El kellene valahogy szeparálni őket, mert a kicsinyeit védi, neki fog menni a kutyának, ha azt érzi, hogy bánthatja a kiscicókat. Akár az élete árán is megvédi őket..