4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.