4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Gazdi! Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lenne a cicus reakciója, lehet, hogy feloldódna, de lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltaná ki, sajnos ez lutri. Szerencse, hogy kertes ház, mert kijárhatnak a cicák, így ha a második cica mellett döntenek, akkor van hely még terjeszkedni, pláne, ha mostani nem annyira kijárós. Mindeképp kiscicát vigyenek haza, az idősebbek könnyebben elfogadják a picit, mint a felnőttet. Vannak ilyen cicák, akik nem annyira szeretnek kézben lenni, barátkozni. Persze ettől ők még ugyanúgy ragszkodnak hozzánk, max. nem mutatják ki annyira. Ezt csak elfogadni lehet, megváltoztatni kevésbé. Az alábbi cikkkek segíthetnek http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/macskak-osszeszoktatasa/13225/
Ezt így nagyon nehéz megállapítani, azonban fehér váladék nem jöhet a nyuszitól, ami normálisnak mondható. MIndenképp egy orvosi vizsgálatot javasolnék. Egy új nyuszinál ez amúgy is szokás. NÉzze meg orvos, így egy esetleges tenyésztői hibát is még időben ki lehet küszöbölni...
Kedves Gazdi! A leírt tünetek számtalan kórképbe illenek, részletes vizsgálatokra lenne szükség a diagnózishoz. Nehézfém mérgezésre nem gondolnék, Macrorhabdus fertőzésre annál inkább. Ez a kórokozó bélsár vizsgálattal jó eséllyel kimutatható, bár nem biztos, hogy egyszeri mintavétel elegendő. Javaslom, hogy mielőbb keressen fel egy papagájokkal is foglalkozó specialista állatorvost, aki segít a végére járni az esetnek.
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Próbálja meg a Betadine-os sebfertőtlenítést, de ha nem gyógyul a seb, mutassák meg állatorvosnak.
Kedves Anita! El kéne vinni mihamarabb állatorvoshoz. Oltásokat megkezdeni, féregteleníteni. Chip cicáknál nem kötelező, az kutyákra vonatkozik. A védőoltások ára rendelőnként változik, érdeklődni kell az Önhöz közeli állatorvosi rendelőben az árakról. Ilyen oltásokat fog kapni:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-vedooltas/4902/ Féregteleníteni negyedévente szükséges. Kiscicáknak külön bolhairtó kell, de az állatorvos a cica megvizsgálása utén, erre is javasolni fog majd szert. Az alavető higiéniai szabályok betartásával semmilyen baja nem lehet a gyerekeknek.