4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is. Mindenképpen szakemberhez kellene fordulni (bőrgyógyász, ortopédus szakállatorvosok). Mindenképpen ellenőrizni kellene, hogy van-e kimutatható allergiája (allergia teszt), és hathatós gyógyszeres segítségre is szükség lenne. Látatlanban sajnos én csak tippelni tudom az allergiát, ezért kellene a kivizsgálás.
Kedves gazdi! Lehet, hogy a fürdetéssel van gond. Nem tesz azért olyan jót a fürdetés! Lehetőleg legfeljebb havonta 1x fürdessük meg kis kedvencünket:Több módszer van, mindenki kitapasztalja majd, hogy melyik a legkényelmesebb mindkettejük számára, én leírom azt, ahogy én szoktam:Engedjünk kézmelegnél kicsit melegebb vizet a mosdóba. Egy-két percre úsztassuk meg a patkányt, hogy fellazuljanak a szőrön lévő szennyeződések. Majd a kereskedésekben kapható kutyasamponnal (pl. Panzi kölykök kutyának való, vagy Bobi) alaposan dörzsöljük át az állatot ügyelve a szemek és a fülek elkerülésére! Lehetőleg a fejet inkább ne is mossuk! Ha már jól habzik, akkor folyó vízzel öblítsük le alaposan. Ezek után a szintén kapható nercolajos balzsammal dörzsöljük át az állat testét, és újfent öblítsük le alaposan. Az immár tiszta patkánykát csavarjuk egy törülközőbe, finoman dörgöljük meg, és hajszárítóval a legkisebb fokozaton szárítsuk meg.A szőr állagának megőrzése érdekében etessünk sörélesztőt! Két naponta egy szem csodákra képes, és még a körmöknek is jót tesz. Ha egy -két héten belül nem múlik el a vakarózás, akkor mutassa meg állatorvosnak. A vakarózás az egyik leggyakoribb tünete a bőrbetegségeknek, amelyek hátterében fertőző és nem fertőző eredetű kórképek is állhatnak. Bőrkaparék-vizsgálattal a legtöbb fertőző kórokozó kimutatható, majd gyógykezelhető.
Míg a gomba okozta szőrhiány megszűnik, az kb 2 hónap. A seborrea samponra itt szerintem semmi szükség, viszont az Imaverol oldatot ne öblítse le!Jó lenne, ha a krémet nem nyalná le magáró a cica. Ezt legegyszerűbb egy védőgallér alkalmazásával megakadályozni.
3 hetes nyuszikat már lehet elválasztani. az anyjuk szénájából már enni fognak. Meg kéne nézni, nincsenek-e a csecsei megduzzadva, begyulladva- ez is lehet az ok. Kínálj neki zöldségeket, gyümölcsöt, a lédús dolgok- alma, répa, káposzta stb. most (is) jól jönnek neki.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!