4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Látatlanban nem tudom megmondani. Előfordulhat bolhásság, bolhaallergia, faggyútúltermelődés(seborrhoea), egyéb allergiás bőrgyulladás. Mutassa meg állatorvosának!
Kedves Anna! Nehéz a kérdésére egy ilyen nyilvános, fórumszerű oldalon jót és megnyugtatót válaszolni. Van egy személyes véleményem, de azt itt inkább nem részletezem... Az euthanasia injectio, amit a kollega használt ténylegesen kikapcsolja az agyat és a szivet, de a mellkasszúrás ébren nem egy kellemes érzés, úgyhogy szerencsésebb lett volna előtte bealtatni (vénásan vagy izomba), ahogyt az a boxerénél tették... Részvétem a kutyusa miatt. :(
Kedves Vili Aggódó Gazdája! Vili "hiperaktivitásának" több oka is lehet. Mindenek előtt érdemes lenne egy laborvizsgálatot végeztetni, különös tekintettel a pajzsmirigy hormon szintjére(!), ugyanis, ha ez a mirigy túlműködik, okozhat ilyen tüneteket: túlságosan élénkké (hiperaktívvá) válhat a kutya, és hiába eszik rendesen, mégsem hízik, sőt fogyhat is. Ha megvan a laborlelet, és kiderült, hogy túlműködik a pajzsmirigye, akkor még mindig van lehetőség a felborult hormonműködést is szelíd módszerekkel helyrebillenteni. Ha az derül ki, hogy a pajzsmirigynek semmi baja, akkor pedig egy ún. alkati kezelésre lesz szükség, ami egy összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Ilyenkor igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Egy ilyen találkozás alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetésre is sor kerül, hogy az állatorvos megismerje a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogja tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
közelgő ellés jelei: duzzadt tőgy, duzzadt péra, a has leereszkedik, körtealakú lesz, nyugtalankodás, hely keresése az elléshez
Üdvözlöm! Ha egyébként a teknősök normálisan viselkednek (esznek, napoznak stb) akkor ez általában valamilyen stresszhatásra alakul ki. A teknősök idegesek lesznek vagy egymástól, vagy esetleg alkalmankénti tisztítás során,de szállítás és kivétel során is megfigyelhető mindez... Így hát ezt a stresszhatást kiküszöbölve meg lehet oldani a bőr rózsaszínességének kialakulását. Amennyiben a teknősök más tünetet is mutatnak, (pl nem esznek, kedvetlenek) érdemes állatorvoshoz vinni őket...mert ez esetben viszont ez egy betegségtünet is lehet... Üdv-Éva