4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Üdvözlöm. Ezt látatlanban nagyon nehéz megmondani. Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megnézhesse.. megvizsgálhassa és aztán kezelhesse. ÜDv-Éva
Kedves Gazdi! Ez bizony allergiás reakció, el kellene vinni a kutyist egy allergia vizsgálatra! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Először is meg kellene vizsgálni hogy nincs-e valamilyen gyulladás a méhben vagy az emlőkben esetleg a belekben ami az étvágytalanságot okozhatja.Ha ez kizárható akkor B12 vitamint javaslok az étvágy javítására,
A vakarózás a fej rázásával együtt a fülrühösség tünetei. Meg kellene tekinteni mindkét külső hallójáratot és ha szükséges kitisztítani és rühatkák ellen is kezelni.
Az elmondottakból sajnos nem lehet egyértelmű magyarázatot adni macskája tüneteire. A tapasztalt roham több dologra is utalhat, amelyek közül az epilepsziát sem lehet kizárni. Ha évente csak 3-4 ilyen alkalom volt, akkor azzal meg lehet tanulni együtt élni. Azonban egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG választ adhat a kérdésekre. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk: Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (cicákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/