4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Valószínű, hogy még fiatalok, rutintalanok a madarak. A zebrapintyek költésében mindkét szülő résztvesz. Ha a hím nem segít, akkor könnyen beleunhat a tojó is a kotlásba. A tojásevés gyakran jelentkező, de orvosolható probléma. Legyen a tenyészpár előtt állandóan ásványianyag utánpótlás, hetente többször kapjanak tojásos lágyeleséget (egészen a költés megkezdéséig, majd kelés előtt pár nappal lehet újrakezdeni). A tojások keltetéséhez a leírtaknál némiképp több kell. Elsőként egy keltetőgép, majd nem kevés rutin a borsóméretű fiókák felneveléséhez. Vagyis bízza a madarakra a költést és fiókanevelést.
Mielőbb vigye el állatorvoshoz a macskát, aki majd megmondja, mi a teendő!
Mindenképpen el kellene vinni hozzáértő állatorvoshoz a baziliszkuszt és megmutatni neki. A láb duzzanatával járó betegséget leggyakrabban sérülés, sebfertőzés szokott okozni. Ezek elkülönítése és gyógykezelése mindenképp állatorvosi feladat.
Kedves Ibolya! Ez talán a legnehezebb kérdés amit feltehet egy gazdi az állatorvosnak. Hosszú évekig szeretett kedvencünk felett kell döntenünk ilyenkor. Természetesen minden esetben a gazdié az utolsó szó! Az állatorvos legfeljebb javaslatot tehet. Önnek kell látnia azt a pillanatot amikor már tényleg csak szenvedés a cica élete. Természetesen, ha csak inni hajlandó, enni nem, eléhezés lehet a következménye. Léteznek kifejezetten hatékony étvágyfokozó készítmények macskáknak! Ha folyadékot hajlandó csak fogyasztani, megpróbálhatunk a vízbe energia és vitaminpótló készítményt keverni. Szóba jöhet az infúziós kezelés is, hiszen ilyenkor közvetlenül a véráramba tudunk juttatni a folyadékon felül tápanyagot is. Sajnos bármit is teszünk, AZ a nap egyre közeledik. Kérem próbálja meg valamelyik fenti segítséget igénybe venni.
Kedves Rebeka! A lovának meg kellene vizsgálni a fogazatát. Meg kellene vizsgálni a vérét. Elképzelhető, hogy a lovának valamilyen szervi baja van. Forduljon ló-specialista állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente