4721. Sasszinkron: ragadozómadár számlálás 3 napon át
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
Szerda reggel elpusztult Vobara, a Fővárosi Állatkert egyik koalája. A boncolás szerint halálát bélcsavarodás okozta.
A kölyökkutyák izgalmasnak, játékra hívónak találják a hozzájuk intézett gügyögésszerű beszédet, a felnőtt egyedek azonban közömbösek maradnak - állapították meg francia szakemberek.
Az egzotikus madarak iránti egyre növekvő kereslet komoly kockázatot jelent az őshonos madárfajokra - figyelmeztetnek a kutatók, akik szerint a kalitkáikból esetleg kiszabaduló madarak új populációkat hozhatnak létre a hazájuktól távol eső területeken, és vetélytársai lehetnek a helyi fajoknak.
Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének, mert egyfelől csodálatos látványt nyújtanak a kék nászruhás hímek, másrészt pedig aggasztó tény a csökkenő állományuk.
A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is. Mindenképpen szakemberhez kellene fordulni (bőrgyógyász, ortopédus szakállatorvosok). Mindenképpen ellenőrizni kellene, hogy van-e kimutatható allergiája (allergia teszt), és hathatós gyógyszeres segítségre is szükség lenne. Látatlanban sajnos én csak tippelni tudom az allergiát, ezért kellene a kivizsgálás.
Kedves gazdi! Lehet, hogy a fürdetéssel van gond. Nem tesz azért olyan jót a fürdetés! Lehetőleg legfeljebb havonta 1x fürdessük meg kis kedvencünket:Több módszer van, mindenki kitapasztalja majd, hogy melyik a legkényelmesebb mindkettejük számára, én leírom azt, ahogy én szoktam:Engedjünk kézmelegnél kicsit melegebb vizet a mosdóba. Egy-két percre úsztassuk meg a patkányt, hogy fellazuljanak a szőrön lévő szennyeződések. Majd a kereskedésekben kapható kutyasamponnal (pl. Panzi kölykök kutyának való, vagy Bobi) alaposan dörzsöljük át az állatot ügyelve a szemek és a fülek elkerülésére! Lehetőleg a fejet inkább ne is mossuk! Ha már jól habzik, akkor folyó vízzel öblítsük le alaposan. Ezek után a szintén kapható nercolajos balzsammal dörzsöljük át az állat testét, és újfent öblítsük le alaposan. Az immár tiszta patkánykát csavarjuk egy törülközőbe, finoman dörgöljük meg, és hajszárítóval a legkisebb fokozaton szárítsuk meg.A szőr állagának megőrzése érdekében etessünk sörélesztőt! Két naponta egy szem csodákra képes, és még a körmöknek is jót tesz. Ha egy -két héten belül nem múlik el a vakarózás, akkor mutassa meg állatorvosnak. A vakarózás az egyik leggyakoribb tünete a bőrbetegségeknek, amelyek hátterében fertőző és nem fertőző eredetű kórképek is állhatnak. Bőrkaparék-vizsgálattal a legtöbb fertőző kórokozó kimutatható, majd gyógykezelhető.
Míg a gomba okozta szőrhiány megszűnik, az kb 2 hónap. A seborrea samponra itt szerintem semmi szükség, viszont az Imaverol oldatot ne öblítse le!Jó lenne, ha a krémet nem nyalná le magáró a cica. Ezt legegyszerűbb egy védőgallér alkalmazásával megakadályozni.
3 hetes nyuszikat már lehet elválasztani. az anyjuk szénájából már enni fognak. Meg kéne nézni, nincsenek-e a csecsei megduzzadva, begyulladva- ez is lehet az ok. Kínálj neki zöldségeket, gyümölcsöt, a lédús dolgok- alma, répa, káposzta stb. most (is) jól jönnek neki.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!