471. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
Az árvák szerencsére nem maradnak mindig gondozó nélkül. Igaz, nem mindenkinek jut a saját fajtársai közül pótmama, de ez nem is probléma. Egy nyuszigyereket például egy macskamama vett pártfogásába. Nézd csak!
Egy hideg, havas novemberi estén találkoztunk először kis történetem főszereplőjével, Sutyival. Házunk szomszédságában, a fal tövében kuporgott...
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Célszerű és javasolt is, hogy tenyésztőnél vásároljunk, mert a vásárlás alkalmával saját magunk is megtekinthetjük, hogy milyen körülmények között tartható és tenyészthető az általunk kiválasztott madár.
Kedves Gazdi! Ilyen esetben nagyon jó az Ön által említett két szer: az Arnica és a Rhus toxicodendron, de én még feltétlenül javasolnám ezek mellé a Nux vomica nevű szert is. E három szerből oldjon fel fél dl tiszta vízben 10-10 golyócskát, és az első napon kapjon a kutyus az oldatból napi 5x, a második napon napi 4x, és a harmadik naptól naponta 3x 1ml-t (kb. egy mokkáskanálnyi) közvetlenül a szájába, - a tünetek javulásáig. Minden reggel frissen készítse el az oldatot, melyből a napi adagokat kapja a kutyus. A feloldáshoz és a beadáshoz ne használjon fém eszközöket (üveg pohár, műanyag kiskanál megfelelő). A homeopátiás kezelés teljes hatékonyságának elősegítésére érdemes néhány szabályt betartani: Ne tegye a szereket - televízió, videó, rádiótelefon közelébe - mikrohullámú sütő, számítógép környezetébe - tűző napra - hűtőszekrénybe - olyan tartóba, melyben előzőleg más homeopátiás szert, más gyógyszert, vagy gyógynövényt tartott! Minden egyes beadás előtt az oldatot egy műanyag kiskanállal kevergesse fel. A teljes felszívódás érdekében az oldat beadása előtti és utáni fél-fél órában az etetést, itatást, más gyógyszerek beadását lehetőleg kerülje! A kezelés ideje alatt lehetőleg kerülje minden formában az illóolajok (aroma-terápia, gyógycukorkák, aromás kenőcsök, …) alkalmazását! A terápia közben az egyéb gyógyszeres kezelést csak a kezelő állatorvossal történt egyeztetés után szabad abbahagyni, ha a többi gyógyszer valóban feleslegessé válik!!! Ha egy hét - 10 napon belül nincs látható javulás, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost; - ha szeretné, én is szívesen segítek; ez esetben, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Emlődaganat kutyáknál, macskáknál - hogyan ápoljuk kedvenceinket?
Fogkő eltávolítás, de főleg foghúzás esetén kell néhány nap, mire a sebek gyógyulnak. Ha további napok után is fennállnak a tünetek, érdemes kontroll vizsgálatot végeztetni.
Ha a Frontline nem működik megfelelően akkor meg kell próbálni más bolhairtót, lehetőleg olyat ami a bolhákat és a lárvákat is elpusztítja.Több ilyen készítmény is van.
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz! Az étvágytalanság a betegség első tünete...
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok