476. Cukorbeteg macska: hogyan gondozzuk?
A cukorbetegség bármilyen életkorú vagy fajtájú macskánál jelentkezhet. Ha tudod, mit kell tenned gazdiként, annál tovább élhet egészségben a cicád!
A cukorbetegség bármilyen életkorú vagy fajtájú macskánál jelentkezhet. Ha tudod, mit kell tenned gazdiként, annál tovább élhet egészségben a cicád!
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Ha vannak gyerekeid és olyan háziállatod, mint például macska, jó tudni hogyan védheted meg gyerekeidet a kutyád vagy macskád okozta betegségektől és fertőzésektől.
Macskád nyalogatja és rágja gyapjú pulóvereidet. Vajon valami hiányzik az étrendjéből? Nagy valószínűséggel nem. Úgy néz ki, hogy egyes macskák kényszert éreznek bizonyos holmik nyaldosására, szopogatására vagy rágására.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A betegség feltehetőleg baromfi-difteritisz, elterjedt nevén szemnátha. Széles spektrumú antibiotikummal, pl. Tylan-nal, Tetran-nal esetleg ezek kombinációjával (a másodlagos fertőzések kivédésére) kezelendő. Pontos diagnózist mintavétel, állatorvosi vizsgálat adhat. Az állatorvos felkeresése mindenképp ajánlott. A kacsák széklete jelentős szalmonella baktériumot tartalmaz, nem javaslom a baromfikkal való együtt tartásukat
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Kedves Gazdi! Próbálják ki először levinni sétálni, majd után adni neki enni. Ha ekkor is hány, akkor meg kell mutatni az állatorvosnak, mert elképzelhető valamilyen idült gyomorgyulladás, aminek lehetnek ilyen tünetei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek nagy valószínűséggel egy allergiás megbetegedésre utalnak, mely az utóbbi időszakban egyre súlyosbodni látszik. A Sulphur CH15 a szervezet méregtelenítésére, és bizonyos típusú bőrtünetek esetén használatos. De hogy ez a szer megfelelő-e kedvence számára, azt csak egy igen részletes vizsgálat és állapotfelmérés után tudnám eldönteni, ugyanis egy allergiás megbetegedés kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kutyus. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. A szer beadását sem javaslom étellel együtt, mivel a homeopátiás szerek adagolását teljesen el kell különíteni az étkezéstől, és jobb egy kis vízben fel is oldani a golyócskákat. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu