481. Bélférgek - minden harmadik kutya fertőzött!
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatok számára a hódítás nem más, mint üzlet. Biológiai üzlet, természetesen! Persze mégsem csupán ennyi...
3 nap a Felelős Állattartás jegyében! Gyere el Te is az Európa Kutyakiállításra, ahol nem csak kutyákkal, hanem több száz cicával, díszmadárral és kisállattal is találkozhatsz!
Szelíd, bizalmas kis madár a harzi-roller kanári, minden extra igény nélkül. Halk, fuvolázó éneke még az ingerlékenyebb embernek sem zavaró. Igazi lakásba való dekoratív kultúrmadár.
Végeztem már szemműtétet lovon, ivartalanítottam tengerimalacot, operáltam bikát, császármetszettem tehenet... sok érdekes esetem volt már, hiszen több mint 13 éve praktizálok.
Legvalószínűbb, hogy chlamydia fertőzés. Állatorvosnak, márcsak azért is meg kellene mutatni, mert ő írhatja fel a kezeléshez szükséges Tetrant (pl. Anitetra 14 napos kúrában, de jobb lenne Multicyklin). És ő pontosíthatja a "távdiagnózist" is.
Kedves Gazdi! A féreghajtót állatpatikában is megveheti. A macska súlyát érdemes tudni, mert kilóra adják ki neki az adagot. A véres széklet viszont aggodalomra ad okot, mert akkor már erőteljes a fertőzöttség!! Én mindenképpen megmutatnám állatorvosnak a cicust! Mivel a macskák egész életük során megfertőződhetnek a különböző bélférgekkel, ezért általában 3 havonta ajánlott őket féregteleníteni. A kizárólag a lakásban tartott állatok is megfertőződhetnek. Fonalféreg petéket cipőtalpra tapadt földdel vihetünk a lakásba, vagy a lárvákkal a csótányok elfogyasztása révén, galandférgekkel pedig a bolhák közvetítésével fertőződhetnek meg. A bolhapetéket mi magunk is hazavihetjük, ha bolhás állatot vettünk az ölünkbe. A lakásból kijáró, vadászó, ezért a bélférgek köztigazdáit, vagyis földigilisztát, csótányt, kisrágcsálókat és madarakat fogyasztó, valamint a bolhával fertőzött macskák esetében ennél gyakoribb kezelésre van szükség fonál és galandférgekre egyaránt hatékony szerrel. Őket, különös tekintettel az orsóféreg fertőzés nagy valószínűségére havonta ajánlott féregteleníteni!
Az Insecticid valóban használható díszmadarak élősködő mentesítésére. A leírtak alapján a szarurétegben élősködő atka és az un. madár-tetűatka egyaránt jelen van a madarakon A madár kezelésére az alábbiakat javasolnám. Ivermectin spot on ligh cseppentés a tarkóbőrre és a lábakra, majd a beszívódást követően a lábak beecsetelése paraffin olajjal, úgy, hogy az filmszerűen(vékonyan) összefüggő bevonatot képezzen. Ezzel párhuzamosan lehet piretrin, permetrin hatóanyagú készítménnyel befújni a kalitot és környékét, esetleg, ügyelve arra, hogy szembe, nyálkahártyára ne kerüljön, a madár testét is. A kezelés két hét múlva megismételendő.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Gyakori, visszatérő kérdés: mit és hogyan adjunk enni a kiskutyáknak, különös tekintettel a választás körüli időszakra. Ebben a cikkben mindent megtalál a kiskutya etetéséről >> Mivel a labrador nagytestű kutya, az etetése e szerint kell, hogy történjen >> Általános tudnivalók a kutya etetéséről >> Fontos, ha most hozza el a kiskutyát, akkor beszéljék meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat.