4876. Bemutatták a debreceni állatkert új szibériaitigris-kölykeit
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
Pszichológusokat, gyógypedagógusokat, lovasokat és gyógytornászokat vár az idén 20 éves Magyar Lovasterápia Szövetség 2017. október 16. és 29. között Sarlóspusztára, az immár hagyományosnak mondható lovasterápiás továbbképzésére.
Jó megfigyelő vagy csak mázlija van? Ez a macska jobban játszik itt piros, hol a pirost, mint sok embertársunk!
Szinte már hagyományként, idén ősszel kilencedik alkalommal hirdeti meg a Mars Magyarország a „Segíts a menhelyeknek!” kampányt, melynek keretében ismét az állatmenhelyek és négylábú lakóik megsegítésére siet az élelmiszergyártó vállalat.
Egyik legszebb őszi látványosság a daruk vonulása a lemenő nap fényében. Idén is már több mint 150 000 daru gyüleketik a sekély vizes éjszakázóhelyen.
Nehéz erre a kérdésre látatlanban válaszolni. Egy alapos állatorvosi kivizsgálás nem árt. Az álvemhesség nincs összefüggésben a fedeztetéssel, anélkül is kialakulhat.
Igen, a teknős valószínűleg tüdőgyulladásban szenved. Általában ezt a betegséget az okozza, hogy nagy a hőmérsékletkülönbség a víz és a víz feletti levegő között (tehát valószínűleg nincs letakarva a terrárium). Ez akkor szokott bekövetkezni, amikor a vizet egy fűtőszál segítségével pl. 28 C°-ra fűtik, de a teráriumban lévő levegő hőmérséklete csak 20 C°. A teknős beszippantja többszörösen a hideg levegőt a melegvízben úszkáló testébe, és ez megfázáshoz, majd súlyosabb esetben tüdőgyulladáshoz vezethet. A koszos víz nem játszik szerepet a betegségben. Ettől függetlenül mindenképpen tiszta vízben kell tartani az ékszerteknősöket (főleg a bébiket), ugyanis gyorsan a szem gyulladásához vezethet! Ajánlom a teknőst mielőbb állatorvosnak megmutatni és a terráriumot letakarni úgy, hogy az teljes mértékben fedjen!
Én mégis elég valószínűnek látom azt a tényt, hogy a másik rák sebezte meg. Ez nagyon gyakran előfordul, legtöbbször a vedlési időszakban. A rákok vedlésenként visszanövesztik a hiányzó testrészeket. Aggodalomra semmi ok!
Az akváriumban valószínűleg van egy olyan dekorációs anyag, melyből méreg ázik ki, és ettől a halak rövid időn belül elpusztulnak. Próbálja meg, hogy minden lehető dekorációs anyagot kivesz az akváriumból. Ha így sincs rohamos javulás, akkor érdemes az egész akváriumot áttakarítani (a dekorációkat pedig kihagyni az újonan telepített akváriumból egyenlőre!), és újratelepíteni. Egyelőre csak ezt az egy lehetséges okot tudom gyanítani, ugyanis az Ön által tartott halak nem tartoznak a "kényes fajok" közé. Az akváriumban a vizet érdemes hetente egyszer cserélni. A forralás sokkal jobb megoldás, mint a víztisztító tabletták adagolása a csapvízhez (mint pl. a kristályvíz tabletta). A gombás és más megbetegedések ki vannak zárva, én mérgezésre gyanakszom!
Még a szobában lakó nyulakat is mindenképpen be kell oltatni a Myxomatosis nevű betegség ellen. Egyrészt mert ezt a betegséget szúnyogcsípés következtében kapják el, és szúnyogok a szobába is be tudnak repülni, másrészt egy nagyon gyakori és sokszor végzetes kimenetelű betegségről van szó.