4906. Állati koszorúk, ajtódíszek, kopogtatók
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
A látványos szarvuk vagy sörényük miatt feltűnő hímek vadászata a "jó gének" kiiktatásával növeli a fajok kihalásának esélyét egy új tanulmány szerint.
A madár- és természetvédelmi hatóságok és szervezetek világszerte küzdenek a vízimadarak etetése ellen, ami az egyik legrosszabb dolog, amit jó szándék címén vadon élő állatokkal tehetünk.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Ukrajnából származó, a záhonyi határállomáson elkobzott sertéshús mintában. A súlyos gazdasági kárral járó betegség terjedésében jelentős szerepe van a felelőtlen emberi magatartásnak, mivel a fertőzött állatok húsának illegális szállításával rövid idő alatt nagy távolságokra eljuthat a vírus.
Két új méreg- és tetemkereső kutya állt szolgálatba a madármérgezések visszaszorítása érdekében a Kiskunsági Nemzeti Parkban.
A bágyadtság és a bélsár között nem biztos, hogy összefüggés van, de azért feltétlen javasolnék egy állatorvosi kivizsgálást, vér- és bélsárvizsgálatot...
Ha egyik napról a másikra jelentkezett a probléma, akkor mégiscsak megsérülhetett (rándulás, ütés következtében), mégha külső tünet, például vérzés nélkül is. Ez esetben valószínűleg teljesen regenerálódni fog. Ha már régebben és rossz szárnytartással került önhöz, akkor a tünet maradandó, de a leírtak alapján csak esztétikai hiba. Mindemellett érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni. Ha például egy izületi gyulladás, vagy szárny alatti tályog, rosszabb esetben tumor van a háttérben, az gyógyszeres kezelést, esetleg műtétet is igényelhet.
Amennyiben a szülei lekiismeretesen etetik, várja meg, hogy a fióka magától kirepüljön! Ha már elég erős,hogy önállóan egyen, akkor kevésbé fordulhat elő, hogy a többiek bántsák, minthogy a még ügyetlen fióka eleségért kuncsorgását zaklatásnak vegyék. Ha az elmúlt időszak hideg időjárásának ki voltak téve a tojások, akkor azokat már kidobhatja. A kotláskor jelentkező viselkedési rendellenesség legtöbbször a szaporodásban még kezdő madaraknál jelentkezik. Ha ez a későbbiekben sem változik, úgy pótszülőket kell keresni, vagy, ha nem képvisel a pár komolyabb tenyészértéket, akkor érdemes szétválasztani és olyan madarakkal párba tenni, amelyeknél nincs ilyen probléma.
Kedves Érdeklődő! Javasolt az állatorvosi vizsgálat, és szükség szerint a kezelés!!
Tisztelt Kérdező! A törzskönyvezési eljárás nem más, mint annak igazolása, hogy az egyed megfelel azoknak a kritériumoknak, amelyet a fajta-standard ír le. Ezek fajtánként eltérőek, és tartalmazhatnak küllemi jegyeket (például elfogadott színkombinációk, fül és farokállás, izmoltság), valamint előírhatják egyes örökletes betegségektől való mentesség igazolását is. Megállapíthatják, hogy a felmenőknek hány generáción keresztül kell igazoltan a fajtához tartozniuk, az adott egyednek hány minősítő szemlén kell részt vennie. Tekintettel arra, hogy nem említette kérdésében, hogy milyen faj törzskönyvéről van szó, elképzelhető olyan előírás is, amely az utódok vizsgálatához köti az anya minősítését. Ha a fentiek bármelyikének csak az igazolása hiányzik, az egyed már "nem felel meg a kritériumoknak". Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.