4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
Először is részvétem a kutyus elvesztése miatt. A feltett kérdésre sajnos így utólag nem lehet válaszolni. Sok olyan kórforma és betegség van, ami ilyen tünetekkel jár. Ha nem történt boncolás, akkor bármi lehetett, és találgatni nem érdemes! Sajnálom.
Nyest. Sok problémát okoznak kártételükkel az autókban, épületekben. Állítólag jól beválik távol tartásukra, ha nagy mennyiségű kutyaszőrt raknak nylonharisnyába és azt elhelyezik a padláson, esetleg autó motorházában olyan helyen, ahol nem gyulladhat meg. Kutyakozmetikákban szívesen adnak kutyaszőrt. Bővebben olvashat a nyestekről itt: A nyestek Pesten Rágcsálók kíméljenek! - védekezés autóban, lakásban a nyestek ellen
Több dolog is okozhatja ezt a duzzanatot: Vérömleny, tályog, daganat. A pontos diagnózist és a szükséges terápiát csak egy szakszerű állatorvosi vizsgálat tudná megállapítani. Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása Házikedvenceink harci sérülései
Az igazi szőrtüszőatka betegség kezelése nem egyszerű dolog! A gyógyuláshoz nem elég 1- 2 injekció, ennel sokkal összetettebb kezelésre van szükség ! Tabletta erre pedig nincs. Nagyon fontos a kiegészítő antibiotikumos kezelés, az atkaölő gyógyszeres fürdetés (akár többször is) és az immunállapot javítása. Azt javaslom forduljon másik állatorvoshoz, mert e nélkül nem nagyon lesz eredmény. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?
A tünetet okozhatja rándulás, vagy köszvény is. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat adhat.