4941. Hóbaglyok érkeztek Debrecenbe
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több mint 100 ezer, súlyosan veszélyeztetett orangutánt öltek meg 16 év alatt Borneón - számolt be a BBC egy új kutatás eredményeiről.
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
Ha ilyenre kerülne sor, akkor speciális diétát kell alkalmazni, amit majd az állatorvos ismertet.
Kedves Pápai Erzsébet! Feltétlen javasolnám, hogy vigye állatorvoshoz. Valószínűleg egy a szemhéjon található mirigy gyulladása. Általában ambulánsan, altatás nélkül (gyógyszeresen) megoldható, amennyiben erre nem gyógyul, vagy felmerül a daganatos háttér, akkor válik/válhat szükségessé a műtét (sebészi eltávolítás).
Kedves Viktória! Ha alaposak akarunk lenni, akkor kellene a kutyusnál egy mellkas röntgen, valamint egy szív ultrahang. Emellett jó lenne kideríteni, hogy mikre allergiás (Spot Platinum Allergia teszt vérből) és máris lehetne mellékhatásmentes terápiát alkalmazni neki. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Legjobb volna visszatérni a moslékra, változatosan etetni zöldet is adni. Sókiegészítésről gondoskodni, almaecetet adagolni az ivóvízbe.
Kedves Márk! Valószínűleg egy árpa-jellegű problémáról van szó, de feltétlen mutassa meg állatorvosnak. Amennyiben egy szemhéji mirigy gyulladásáról van szó, az gyulladáscsökkentővel vagy egy kisebb ambuláns beavatkozással jól orvosolható...