4941. Hóbaglyok érkeztek Debrecenbe
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több mint 100 ezer, súlyosan veszélyeztetett orangutánt öltek meg 16 év alatt Borneón - számolt be a BBC egy új kutatás eredményeiről.
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.
Kedves Kata, Nézzen küröl az apróhirdetéseink között! Kellemes böngészést!
Az elmúlt 2 hónapban elmaradt vagy nem volt megfelelő a fajtársakhoz való szocializáció. Ezt kell bepótolni, - rengeteget vinni játszani, kirándulni, sétálni külömböző nemű, fajtájú, méretű, korú, színű kutyák közé. Természetesen vigyázva, hogy lehetőség szerint csak kellemes, pozitív élmény érje és ne valamilyen trauma.
Az ilyen esetek oka kalciumhiány, vagy kialakult, kialakulóban lévő rossz szokás, viselkedési rendellenesség. Megfelelő ásványianyagot (pl. Kondifix-mineral) tartalmazó tálat elhelyezve a röpdében, megoldható lehet a probléma. A tojásevő madarak leszoktathatók többek közt gipsztojás odúbahelyezésével is. A kialakult rossz szokás megszüntetése sok esetben nem egyszerű feladat, de kellő kitartással eredményes lehet.