491. Agility gyorstalapló
Az agility sport a kutyának és sport a gazdinak, melyben nem elég, ha a kutyus jól teljesít, a gazdinak is bírnia kell szusszal a futamot. Nincs fajtához és korhoz kötve, bárki elkezdheti.
Az agility sport a kutyának és sport a gazdinak, melyben nem elég, ha a kutyus jól teljesít, a gazdinak is bírnia kell szusszal a futamot. Nincs fajtához és korhoz kötve, bárki elkezdheti.
Fogmosás kutyáknak? Ugyan minek? - tehetnénk fel a kérdést, hiszen a kutyusok a természetben sem mosnának önszántukból fogat. Pedig a mindennapos fogápolás a kutyák számára is elengedhetetlen, mivel az embereknél gyakran előforduló fogbetegségek náluk is kialakulhatnak. A legtöbb gazdi nem is sejti, hogy milyen veszélyt jelent az elhanyagolt fogazat kutyája számára.
A hosszú, hátrahajló szarvú vietnámi antilop (más néven szaola) a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) listája szerint kihalófélben van. A világ egyik legtitokzatosabb állata a vadászok és orvvadászok állította csapdák miatt került veszélybe.
Sok kérdés érkezik szerkesztőségünkbe a kutya körmének kurtításával kapcsolatban. Vágjam le én, vagy bízzam állatorvosra / kutyakozmetikusra? Mennyit vághatunk le a kutyánk körméből? Mit csináljunk, ha túl sokat vágtunk? Íme, a legfontosabb tudnivalók a karom és körömvágásról!
Hogyan tartsunk egészségesen cukormókust? Mit adjunk neki enni és hova vigyük, ha beteg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Kedves Gazdi! Az ivartalanítással legtöbbször megváltozik a kutyák viselkedése, szerencsére leginkább kedvező irányba. Persze itt is előfordulhatnak kivételek, mikor nem változik a helyzet, de hogy agresszívebb legyen, az meglehetősen ritka. Szerencsére még változhat a helyzet, mert ehhez idő kell, akár több hónap is szükségeltetik. A másik kérdés a fokozott mennyiségű bélsár ürülése, ami valamilyen tipusú emésztetlenségnek lehet a tünete. Legtöbbször a hasnyálmirigy idült gyulladása miatt nem termelődik elég emésztőenzim és ez okozza a problémát. Ez bélsárvizsgálattal és vérvizsgálatattal tisztázható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
Sajnos ez egy olyan kérdés, amire nem lehet más választ adni, mint azt, hogy látatlanban erről nem lehet nyilatkozni. Egy ilyen folt sokféle ok miatt lehet, sokszor még többszöri vizsgálat után sincs biztos diagnózis. És akkor a kezelésről még nem is beszéltünk. Csak azt tudpom ajánlani, meg kell szervezni, hogy valahogy autóval tudják elvinni a távolabbi rendelőbe.
Az idegen autó ingerhatását nem tudja a kutya valamilyen oknál fogva földolgozni. Ezt un. deszenzibilizáló tréninggel lehet megoldani. A részletes leírásra itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tapasztalatom szerint hasonló esetekben 3-4 tréninglakalommal tudunk elfogadható eredményt elérni.
A szőrre rátapadt ragacsot sajnos nagyon nehéz eltávolítani. Vízzel, egyszerűbb oldóüszerekkel nem fog menni, a durvább oldószerek pedig a kutyára is ártalmasak. A legegyszerűbb tehát ollóval lenyírni a szennyezett részeket. A ragacsból lehetetlen nyalni, hiszen szegény állat nyelve is odaragadna, úgyhogy majdnem biztos, semmit nem tudott belőle "benyalni".