491. Hogyan párzik a kígyó?
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ha nem látod a képeket, nem hiszed el! Egy mókusanya gondolkodás nélkül nekimegy a nála sokszor nagyobb kutyának, hogy megmentse csapdába esett kicsinyét. Hihetetlen!
Október 11-én, szombaton, Egerben a főiskola előtti téren állati napot rendez a Vidám Mancsok Álltavédő Egyesület. Gyere el Te is!
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Sok kezdő akvarista azzal a titkolt céllal telepíti az algázókat, hogy ezekkel a halakkal megoldódnak az algák elleni küzdelemmel járó állandó gondjaik. Persze tévednek…
Leírásából nehéz eligazodni, hogy a kutyusnak milyen jellegű duzzanatai és hol jelentkeznek. Mivel tüzelést említ, feltehetően ezzel függ össze és az ilyenkor kialakuló hormonális változások (ösztrogén szint emelkedése) állhat a jelenség hátterében. Ha ez ismétlődő hüvelyelőeséssel is társul, akkor a kutya ivartalanítása illetve az előesett hüvelynyálkahártya plastikázása a megoldás.
Kérdését olvasva elállt a lélegzetem, hogy 17 éves kutyája vemhes és egyáltalán felmerül a kérdés Önben lehet-e probléma. Röviden válaszolok, ha tényleg vemhes, és nem egy hatalmas hasűri daganat miatt nőtt meg a has mérete, akkor sürgősen ki kell vizsgálni a kutyát, szív-vérkeringés, máj-, vesefunkciós vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha ezek megfelelőek, és valóban vemhes, akkor lehet várni az ellést, felkészülve arra, hogy lehetnek komplikációk. Ha nem jók az eredmények, akkor kezelést kell alkalmazni, támogatni a szervek működését. Esetleg a megelőző műtéten is el lehet gondolkodni, de csak akkor, ha az állat egészségi állapota megengedi az altatást. Szóval a helyzet nem egyszerű és számos kockázatot rejt magában.
Ha a szőr hullása természetellenesen sok - pld. nagyobb foltokban -, akkor ajánlatos orvoshoz fordulni, egyéb esetben a jelenség természetes is lehet, pl. őszi vedlés.
A nyúl folyamatosan ivarzik és a petesejt leválás csak a párzáskor történik meg. Ezért tart ilyen sokáig az ivarzás. Legegyszerűbb módja a probléma megoldásának az ivartalanítás. A hormonális fogamzásgátlásra is van mód, bár erre kifejezetten törzskönyvezett készítmények nem állnak rendelkezésünkre.
A tolltépés leggyakoribb oka az unalom, de előfordul, hogy valamiféle szőr-bőr betegsége van. Az első esetben mindenképpen párt kellene neki szerezni, illetve nagy méretű kalitka szükséges sok-sok játékkal és mégtöbb foglalkozás, beszélgetés, törődés! A második lehetőség miatt viszont jó lenne megmutatni állatorvosnak.