491. Hogyan párzik a kígyó?
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ha nem látod a képeket, nem hiszed el! Egy mókusanya gondolkodás nélkül nekimegy a nála sokszor nagyobb kutyának, hogy megmentse csapdába esett kicsinyét. Hihetetlen!
Október 11-én, szombaton, Egerben a főiskola előtti téren állati napot rendez a Vidám Mancsok Álltavédő Egyesület. Gyere el Te is!
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Sok kezdő akvarista azzal a titkolt céllal telepíti az algázókat, hogy ezekkel a halakkal megoldódnak az algák elleni küzdelemmel járó állandó gondjaik. Persze tévednek…
Kedves Gazdi! A leírt tünetek, kórelőzmény sajnos kevés támpontot nyújt nekünk (pl tudnunk kéne, mikor tüzelt/vemhesült, milyen oltásai vannak, milyen állapotban vannakaz emlők, kölykezett-e már a cica). Cicáját mindenképp vigye el állatorvosához, így megl ehet állapítani, hogy a kölykezés elindult-e már, és ha elindult, milyen stádiumban van. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Vivien! Amíg eszik a teknős, addig aggodalomra semmi ok! Az étlapja 90%-ban halat tartalmazzon, fagyasztott, vagy frissen leölt formában. Javaslom, hogy az élő halat mindig előre elpusztítva adja, mert egyszerűbb és nyomon követhető az etetés, illetve nem szenved a takarmány állat. A leírtak alapján megfelelő a hely és hőmérséklet a teknősnek. Tehát: 90% friss, vagy fagyasztott hal, a maradékban pedig egyéb szárított teknős eleség és néha fagyasztott szopós egér is szerepelhet az étlapon!
Kedves Gazdi! A kiscicákat alapvetően nem kell fürdetni. Ha mégis szükség volna rá, azt legkorábban három hónapos cicán végezheti el biztonsággal. Ügyeljen, hogy a sampon macskák számára megfelelő legyen! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A szoptatás alatt a cicák ritkán lesznek újra vemhesek. Nem javaslom a fogamzásgátló tabletta használatát, inkább a szoptatás után azonnal elvégzett ivartalanító műtétet ajánlom.
Kérdésének első részére tudok csak érdemi választ adni: ha a kutya lázas, akkor adható neki Algopyrin lázcsillapítási céllal. Kistestű kutyáknak 1/4 tabletta, közepeseknek 1/3-1/2 tabletta, a nagyobbaknak (50-60 kg felett) akár 1 egész is. Ezt azonban csak elsősegély jelleggel, egy vagy két alkalomma célszerű alkalmazni, utána már az állatorvos utasításai szerint kell a lázat csillapítani. Az antoibiotikumokkal kapcsolatos kérdésére csak annyit mondhatok, hogy ezt majd az állatorvos eldönti. Antibiotikumokat nem javasolt állatorvosi vizsgálat és előírás nélkül adni az állatainknak! Különösen nem akkor, ha a diagnózist csak a gazda feltételezi.