4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Kedves Edit! Az alábbi két cikk segíthet az összeszoktatásban: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macskak-osszeszoktatas/3774/
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.
Kedves Érdeklődő! Az agol bulldog nem annyira kinti kutya, gyakorlatilag öleb, nme is nagyon ismerek oylan családot, akik kint tartják. Fűthető kutyaházzal talán...
Kedves Gazdi, A super premium táp mellett minden más felesleges. Az adagot a csomagoláson meghataározott menyniség szerint kell adni. Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Mivál már egy éves elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté (ahogy Ön is tette), és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés. A jutalomfalatokkal vigyázzunk. Ezeknek ugyanis nincs igazi tápértéke, ellenben a roszabb minőségűek borzasztóan hizlalhatnak. Figyeljünk oda, hogy kalóriaszegény falatokat válasszunk vagy olyanokat, melyek a fogszuvasodás kialakulását gátolják. Vitaminok és külön ásványi anyagok vásárlása prémium táp etetésekor felesleges.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok