4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Kedves Andru! A nyuszik vizelete két dolog miatt lehet narancssárga. Vagy kevesebb vizet kapott, ivott és kicsit sűrűbb lett a vizelet. Ez forgácson ilyen érzetet kelt. vagy ha a tápban volt sárgarépa. Esetleg kapott a nyuszi. Ha nem szokott hozzá, vagy sokat evett ettől is lehet ilyen színű. Semmi gond nincs ezzel:) Azonban ha véres és nem narancssárga- a vért nem lehet összekeverni- akkor rögtön orvos... Remélem azóta már szépen pisil a nyuszi... Szép Estét Gabi
A leírt visszafogottság és lelassulás legvalószínűbb okának a leírtak alapján én is az álvemhességet tudnám gyanítani. (Főleg akkor, ha 2 hónapon belül volt a legutolsó tüzelése.) De emellett akár bármi más baja is lehet, de ezt így sajnos nem lehet véleényezni. Ha nem javul 1-2 nap után sem, akkor további vizsgálására lenne szükség, de az Önök helyében inkább elvinném egy olyan rendelőbe ahol alaposan ki tudják vizsgálni.
Bár a fotók minősége némi kívánnivalót hagy maga után, úgy tűnik jóindulatú (nem valódi) daganatos megbetegedésről (epulis) van szó. Érdemes mielőbb eltávolíttatni.
Kedves Bíborka, A leírt változatos a takarmányozás valóban változatos ennek ellenére nem megfelelő egy teknős számára.. kevésbé változatos ámde megfelelő takarmánnyal nem jutottak volna el erre a szintre.. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost és kezelni az állatot... Üdvözlettel -Éva
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... Üdv-Éva