4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
A szürkehályog a szemlencse elhomályosodása. A leírtak alapján ez biztosan nem az. Az időnként megjelenő foltok inkább kötőhártya-gyulladásra utalnak. Ennek megállapítása és szakszerű kezelése miatt javaslom hogy keressenek fel egy állatorvost. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kötőhártya-gyulladással kapcsolatos kérdés-válasz itt olvasható>>
A probléma forrása lehet az, hogy a “falkasorrend felborult”, több más ok is állhat ennek hátterében. Sok változás is történt, költözés, új falkatag, ezek is befolyásolhatják a viselkedést. Fontos volna tudni, hogy a kutyák (az összes) milyen neműek, mivel lehet a probléma rivalizálás is. Másik fontos dolog, hogy a gazda következetes és határozott vezető legyen, mert akkor ő irányítja a kutyákat, akkor nem valószínű, hogy ilyen előfordul. Azt is hasznos volna még tudni, hogy milyen szituációban mennek egymásnak, mivel így lehet megtalálni a valódi kiváltó okot. Ezen felül a lemozgatás hiánya is lehet a gondok okozója Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Tudatos kutyanevelés módszer Ki legyen a főnök? A kutya domináns viselkedése Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész
A francia bulldogot rövid szőre miatt az igazán hideg időben nem ajánlott állandóan kint tartani. Az éjszakai bent tartást mindenképpen jó ötletnek tartom és a kint tartáshoz hidegben valamilyen kutyaruhát is adnék rá Francia bulldog, ragaszkodó és játékos kutya Még több francia bulldoggal kapcsolatos kérdés-válasz itt>>
Mindkettő előfordulhat vagy akár ficam. Ha nem készült röntgen, érdemes lenne megnézetni. Még több cica ficam itt>>
Elnézést kérek rögtön az elején, de úgy látom, a kedves kérdezőben kicsit kavarognak a a különféle vizsgálatok. A genetikai vizsgálatok csak az örökölhető és így tovább adható betegségekről adnak információkat, míg az egyéb felsorolt vizsgálatok, amiket a levele végén említett, csak az "egyebekről". azt, hogy a tacskóknál mi örökölhető, így most nem tudom megmondani, ennek alaposan utána kellene nézni. Viszont, miután itt nem egy törzskönyves, hanem lényegében ajándékba adott kutyáról van szó, nagyon meg kellene fontolni, hogy megéri-e ennyi vizsgálatot elvégeztetni egyáltalán? A vizsgálatok végösszege sok tízezer Forint lehet (de akár több is), rengeteg helyre kellene elvinni a kölyköt, stb. Kérdés, hogy miért lenne/van erre szükség? Ha "hibátlan" kölyköt szeretne, vegyen minősített tenyésztőtől akár garanciákkal kutyakölyköt. (Igaz, ennek az ára sem lesz kevés!) Ha meg ajándékba adják, akkor nem hiszem, hogy érdemes ezzel a kérdéssel ilyen mélységekig foglalkozniuk. Tudtad-e a tacskóról? A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál