4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Kedves Erika! A bűzmirgy több okból is "beállhat", értem ezalatt, hogy nem ürül rendszeresen a váladék belőle, az felhalmozódik benne, majd begyullad. Lehet az ok, hogy túl lágy a kutya széklete, vagy anatómiailag szűk a nyílása, okozhatja a rendszeres szocális hatások (sétáltatás) hiánya, illetve - ahogy Ön is írja - akár egyébb lelki konfliktus is. Szívesen ajánlanék egy-két homeopátiás szert, ami segíthetne kedvencén, de ehhez elég kevés az az információ, amit leírt. Ezért arra kérem, keressen meg (telefonon: 06209284425), hogy meg tudjuk beszélni a kutyus egyedi helyzetéből adódó feltételezhető kiváltó okokat, és így már - homeopátiásan gondolkodva - ki tudjuk választani a megfelelő szer(eke)t. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Érzékeny gyomrú és hasmenésre hajlamos állatoknak kiváló állatorvosi diétás tápokat készít több gyártó is, amik teljes értékűek. Annyi fehérjét tartalmaznak, amennyire a cicának szüksége van. Száraz és konzerv formában is. Ezek közül válasszon! Kérje állatorvosától őket! A macska helyes táplálása: húst hússal?
Vizsgálat nélkül ezt nehéz megállapítani sajnos, hogy mi történhetett vele. Azt javaslom vigyék el további vizsgálatokra!
A kép alapján nem tűnik betegnek, de ez csak annyit jelent, hogy nem látszanak gyulladásos, náthás tünetek, a madár zárt tollazatú, nem borzolt, mint sok beteg példány. Valószínűleg a helyváltozás viselte meg leginkább. A helyét nem kellene még játékokkal zsúfolni. Legyen előtte etetőedény magkeverékkel és ivóvíz. A fürtösköles jó ötlet, akár a ketrec több pontján is lehetne belőle néhányat elhelyezni. Távolabbról kellene megfigyelni eszik-e önállóan. Ha nem, akkor a mesterséges táplálásra is sor kerülhet, bár erre kicsi az esély a papagáj fejlettsége alapján. Pár napig az elsődleges, hogy nyugodt körülmények közt szokja az új helyét, ha már felderítette, akkor lehet többet tartózkodni a közelébe, majd fokozatosan szelídíteni. Még több papagájos cikk és kérdés-válasz itt>>
Véleményem szerint ez nem kóros, ha egyéb probléma nincsen!