Értékelve: 1x
(5.0 pont)

Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Először is derítsd ki, mi váltja ki az ugatást. Lehet, hogy külső zajra (például építkezésre) reagál, unatkozik vagy szeparációs szorongása van.
Ha bizonytalan vagy, telepíts kamerás alkalmazást a laptopodra és a telefonodra. Így pontosan látod, mennyit és milyen gyakran ugat a kutya. Egy kutyatréner egyszer azt tapasztalta, hogy nem a szomszéd kutyája, hanem a mellette lévő udvarból hallható ugatás zavarta a nyugalmat.
Ha a zaj a ludas, válaszd a kutya pihenőhelyét a ház csendesebb részén. Használj fehér zajgépet a zavaró hangok tompítására. Így kevesebbet ugat minden apró neszre. Minden reggel iktass be egy hosszú, energiadús sétát vagy kirándulást. A cél, hogy a kutya kellemesen elfáradjon. A séta hossza és tempója függjön az életkortól, fajtától és kondíciótól.
Gondold át, hol legyen a kutya, amikor egyedül marad. Egyesek nyugodtabbak ketrecben (legfeljebb három–négy órára), mások szabadon mozoghatnak. Van, akinek az udvarra nyíló ajtóval kialakított belső–külső hozzáférés válik be. Ha balesetek vagy rombolás fordul elő, keríts be neki biztonságos területet.
Indulás előtt adj öt–tíz perccel egy Kong-játékot megtöltve finomságokkal. Ha feladat vár rá, kevésbé figyel a távozásodra. Keverj össze száraz tápot és konzervet, és ha tudsz, fagyaszd le egy éjszakára.
Ha módodban áll, szervezz napközbeni látogatót vagy profi gondozót, aki elsétál vele vagy játszik vele. Hagyd otthon a második Kongot is tele finomságokkal, hogy lekösse a kutyádat a távozásod után is.
Ha a szeparációs szorongás a fő gond, kérj segítséget profi kutyakiképzőtől. Így a kutyád nyugodtabb lesz, és te is könnyebben hagyhatod otthon. A szomszédaid és a kutyád is hálás lesz érte.