A HR osztály hatékonyságát segíti a munkaerő-kölcsönzés (x)

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Részben a digitalizációnak és részben a koronavírus-járványnak köszönhetően a HR területe is folyamatos változásokon megy keresztül. A kiszámíthatatlan jövő miatt egyre gyakrabban kerül előtérbe a munkaerő-kölcsönzés.

A munkaerő-kölcsönzés már mindennapossá vált

 

A HR szerepe szinte folyamatos változáson megy keresztül az elmúlt időszakban. Ez a terület az, ami a világ fejlődésével folyamatosan változik és segít a vállalatnak követni az aktuális trendeket. Sok esetben már a megfelelő munkaerő megkeresésére sem jut elegendő kapacitás, ezért gyakran a WHC munkaerő-kölcsönzőhöz fordulnak a cégek.

 

Több multinacionális vállalat vezetője is úgy véli, hogy a HR osztály szerepét stratégiai szinten kell kezelni és kulcsszerepe van a változásmenedzsmentben. Lényeges a digitalizáció alakulását nyomon követni, integrálni és állandóan kommunikálni a szakembereknek, hiszen ez a kulcsa a fejlődésnek.

 

Kihívások

 

A HR-nek olyan kihívásokkal kell szembenéznie a jelenben, mint a pandémia következtében kialakult óriási mértékű fluktuáció és a tehetségek megtalálása. Nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy egy adott vállalton belül a különböző érdekcsoportoknak is elégedettnek kell lenniük. A vevők, partnerek, alkalmazottak között a digitalizáció és az automatizáció lehet a kulcs ahhoz, hogy mindenki gondtalanul végezze a feladatát.

 

Ha a jövőbe tekintünk, akkor a következő 10 évben az lehet a HR elsődleges feladata, hogy irányt mutasson a szervezeteknek a munka világában történő eligazodáshoz és felkészítse a munkavállalókat az új kihívásokra. Ez rendkívüli felkészültséget igényel a szakemberek részéről, és a jelentkezőknek is kellően nyitottaknak kell lenniük egy-egy új pozíció kapcsán.

 

Mi vár a HR szakmára?

 

A következő 20 évben számos olyan új HR pozíció nyílik, amelyre eddig nem volt példa. Az, hogy pontosan mik ezek, még nem tisztázott, azonban van néhány olyan feladat, ami biztosan megkívánja majd, hogy foglalkozzanak vele.

 

A változásokkal egyre nehezebbé válik a munka-magánélet egyensúlyának megtartása és a vállalati kapcsolatok fenntartása, ezért kell, hogy kiemelten foglalkozzanak a vállalatok a dolgozó jólétének és egészségének fenntartásával. A jövő szakembereinek sokkal holisztikusabb szemléletmódot kell kialakítania és egy olyan nézőpontot teremteni, ahol a munkavállalói jólét HR stratégiaként jelenik meg. Nem feltétel, hogy a cég saját munkaerővel dolgozzon, a munkaerő-kölcsönzés is megoldás lehet, hiszen hosszú távú segítségre tehet szert a szervezet úgy, hogy a HR osztályt sokkal kevesebb adminisztráció terheli. Fontos a szervezet- és üzletfejlesztés, így az ügyintétés mennyiségének csökkentése, a folyamatok megfelelő szabályozása, illetve a kommunikációs csatornák minőségének optimalizálása. Előtérbe kerülnek a képzések, az adatértelmezés, a pénzügyi területen való fejlődés. Hangsúlyt kell fektetni és meg kell határozni azokat a területeket is, ahol a robotika lehet a vállalat segítségére.