5131. Április 15-től állatbarát hely a MOM Park
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Ugrálóvár helyett szalmavár, hordólovaglás és tehénfejés, kiscsirkék, kiskutyák és kisbárányok – így fest az ország gyerekbarát mezőgazdasági rendezvénye. Ha szereted a háziállatokat, ott a helyed 2019 május második hétvégéjén Hódmezővásárhelyen.
Bécs kedvenc pihenőhelyén a Duna-szigeten öko és olcsó módszerrel nyírják a füvet: egy birkanyáj végzi a karbantartást.
Magyar kutatók a vízi ökoszisztémák táplálékhálózati modelljeit elemezve arra keresik a választ, mely fajok halászatával milyen mértékben sérül az ökoszisztéma, vagyis melyik hal mennyire "fontos" a tengeri életközösség számára.
Kedves Szülő, olvassa el kérem ezt a cikket, mielőtt gekkót vagy teknőst venne a gyrekeknek. http://www.haziallat.hu/terrarium/gondozas/hullo-gyerek-leguan-teknos-vasarlas/1202/nem csak azt nézném, hogy szalmonella veszély van-e, hanem, hogy az állatnak jó-e? Mit lehet tenni, hogy elkerüljük a szalmonella fertőzést? Miután kézbe vettünk bármilyen hüllőt szappanos meleg vízzel mossunk kezet. Csak vízzel való kézmosás nem mindig hatásos a szalmonella ellen. Ne tartsuk a hüllőinket a konyhába, vagy olyan helyen, ahol eszünk, vagy az ételünket elkészítjük. Ne együnk semmit közvetlenül azután, hogy a hüllőnkkel vagy valamilyen felszerelésével érintkeztünk. Ne készítsünk ételt, ne fogjunk meg semmilyen konyhai eszközt, közvetlenül a hüllőnkkel való érintkezés után. Kerítsük el a hüllőnket, ne tudjon szabadon mászkálni a lakásba, főleg a konyhába ne. Ne engedjük, hogy 12 éven aluli gyerek foglalkozzon a hüllővel. Ők ugyanis a legveszélyeztetebbek a szalmonellára nézve. Felnőtt is elkaphatja, de a gyerekeknél súlyosabb következményekkel járhat. Tanítsuk meg gyerekeinket alaposan kezet mosni a hüllővel való érintkezés után. Ha a hüllőnket a kádban fürdetjük, vagy a vizét oda öntjük, akkor utána alaposan fertőtlenítsük azt. A hüllőnket ne tegyük olyan helyre, ahonnan kisgyerekek elérhetik. Gyerekbarát hüllők
100 literes akvárium a kiinduló méret a vitorláshalnál, tehát a 100 literesbe egy pár mehet.Vitroláshal >>
Idegen tárgyak lenyelése után közvetlenül 1-2 órával hánytatással el lehet távolítani a kutyák gyomrából a lenyelt dolgokat (kivéve, ha ezek éles tárgyak, maró hatású anyagok). Paraffin olaj adásával segíteni lehet a kiürülését. Ha gond van, az alábbi tünetek tapasztalhatók az idegen tárgy elfogyasztása után 1-2 nappal: hányás, hasmenés, majd a széklet hiánya, étvágytalanság, hasi fájdalom, púposított testtartás, stb. Ekkor ajánlatos azonnal orvohoz fordulni.
Kedves N.K. az idős cicát meg kellene vizsgáltatni, hogy nem vesebetegség vagy egyéb szervi baj áll-e a háttérben. Erről bővebben itt >> Ha nem betegség, akkor a viselkedéssel lesz kapcsolatos, erről itt >> Enyhülés elérhető: minden jelölés/kakilás rajtakapásánál következetesen büntetik (vízzel lespriccolja, tapsol), az almok számát eggyel többre növelik mint a macskák száma, megszüntetik az elkényeztetését. Csak nagyon hosszadalmas tréning és terápia tudja végérvényesen megváltoztatni.
Hányással véres széklettel járó kórképet több esetben is tapasztalhatunk. Ha vizsgálnám a kutyust, akkor elsőre biztosan megkérdezném, hogy kapott-e minden évben kombinált oltást a kutyus, mert például felnőtt ebeknél is előfordulhat a parvo vírus okozta bélgyulladás, ami jellegzetesen hányással, véres hasmenés ürítésével szokott együtt járni. Ehhez hasonló tüneteket tud okozni a corona, vagy a rota vírus okozta fertőzés is. Ezekben az esetekben elengedhetetlen az orvosi ellátás, mert nélküle akár halálos kimenetelű is lehet a kórforma. Ilyenkor lassan adott infúziós terápia mellett antibiotikumot adunk a lehetséges bakteriális felülfertőzés elkerülésére. Az infúziós táplálásra azért is van szükség, mert egyrészt a kutyusnak nincs étvágya, másrészt a gyulladt beleket nem szabad terhelni, tehát érdemes koplaltatni, de energiára és folyadékra azért a szervezetnek szüksége van. Fontos adat még, hogy lázas-e a kutyus (39,5 fok felett lehet ebnél lázat megállapítani). Ha igen, akkor ez is a fertőzés diagnózisa irányába visz minket inkább. Bizonyos esetekben viszont, főleg ha a kutyus görcsöl, hány és véres a hasmenése gondolhatunk mérgezésre is, ahol szintén az infúziós terápia a kezelés törzsét képezné. Ha nincs láz, akkor felmerülhet még egyéb gondolat is. Fontos kórelőzményi adat lehet, hogy kapott-e csontot a kutyus a rosszullétet megelőző napokban. Sajnos előfordulhat, hogy az idegentest okozza a hányást és belek vérzését. Ilyenkor a diagnózishoz okvetlenül javasolt egy röntgen, illetve bizonyos esetekben az ultrahang is informatív lehet. Ritkább estekben agresszív bakteriális, vagy nagyon durva parazitás fertőzés okozhat véres széklet ürítést. Én a leírtak alapján azonban elsősorban vírusos fertőzésre gondolnék. Ebben az esetben különös figyelmet fordítsanak arra, hogy ha van másik kutyus a beteg mellett, akkor azt most alaposan különítsék el, mert könnyen megfertőződhet, ha együtt maradnak. Táplálékkal ne is nagyon kínálják most a kutyust, hanem inkább legyen két vizes tálja. Az egyikben csak tiszta víz, a másikban egy kis szőlőcukros víz legyen. A leírtak alapján azonban mindenképpen azt javasolnám, hogy menjenek vissza orvosukhoz, mert feltételezhetően az infúzió és antibiotikum kelleni fog a felépüléshez. A gyógyszeres kúra során, illetve utána néhány napig pedig ne feledkezzenek el a probiotikum adagolásáról, amihez számos készítmény áll rendelkezésre állatpatikában, melyeket vény nélkül megvehetnek. Jobbulást kívánok és persze ha van kérdésük, akkor írjanak nyugodtan!