5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Kontrasztos röntgent, bélsárvizsgálatot kellene még elvégeztetni. Az eddig elkészült röntgen ábrázolja-e az egész emésztő traktust? Ha minden vizsgálat negatív, diagnosztikai laparotomia javasolt.
Kedves Dávid! A táp csomagolásán megadják a kornak és a súlynak megfelelő napi adagot, ennyit adjon kutyájának. Ellenőrizze, hogy a táp - lehetőség szerint - csak állati eredetű fehérjét tartalmazzon (ne szóját)! Térjen át napi háromszori, majd napi kétszeri etetésre, kb 1 éves kortól pedig elég a napi egyszeri etetés. A nagyobbik kutyánál nagy valószínűséggel viselkedészavarról van szó, amikor ezt a viselkedést észlelik nála, fejezzék ki felé nemtetszésüket, határozottan rá kell szólni a kutyára! Esetleg érdemes ellátni őt jó sok játékkal, főleg azokra az időkre, amikor egyedül lesznek hagyva! Azt tanácsoljuk, hogy ne rögtön tíz órára menjenek el otthonról, hanem fokozatosan kellene növelni az időintervallumot, minél hamarabb kezdjék el, akár naponta többször is ott kell hagyni őket! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Azért mert annak a trágyának az illatanyaga sokkal érdekesebb, izgalmasabb és vonzóbb a kutya számára mint a vitamin vagy a száraztáp, vagy az udvaron található akármi. A kölyök kutyák kíváncsiságuknál és emésztőrendszerük változásánál fogva különösen hajlandóak a leírt tünetre. Célirányos tréninggel leszoktatható.
A rozellafélék általában nehezen szelídíthetők (pl.a nimfák többségéhez képest). Idősebb példányok esetén, nem is mindíg jár sikerrel a szelídítési kísérlet. Vagyis sok türelem és tolerancia szükséges. A karomhibák általában maradandók. A karomhiány azt jelzi, hogy más madarakkal huzamosabb ideig lehetett egy légtérben (szomszéd volierben), ezeknek a csípéseit viseli magán. Ettől még teljes életet élhet.
Legjobb az lenne ha megvizsgálná egy állatorvos, így nem lehet megállapítani a problémát, többféle oka is lehet. Egy parazitaellenes kezelés mindenképp javasolt.