5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
vigye el állatorvoshoz!!!!
Műtétet valószínűleg nem igényel, de feltétlen meg kellene mutatni egy állatorvosnak, mert igy elég nehézkes a diagnosztizálás és a kezelés. A tünetek alapján lehet egy bűzmirigygyulladás és/vagy akát egy végbéltájéki tumor (pl. adenoma) is...
Nem tudom mivel altatták a cicát, de a leggondosabb ellátás mellett, egészséges állatban is okozhat mellékhatást bármilyen beavatkozás, gyógyszer, altató beadása. Akár halált is. Ez emberben is így van. Példa erre, a kollégám saját, nem is öreg cicája, amelyik egy rövid, a legkíméletesebb gépi altatás után napokig idegrendszeri tüneteket produkált. Korábban nem reagált így az altatásra. Mindenképpen visszavinném a cicát a kezelőorvoshoz, mert tudni kellene, mit kapott az állat. Meg kellene vele beszélni, hogy végezzenek legalább egy laborvizsgálatot,esetleg egyéb kiegészítővizsgálatokat,amit szükségesnek lát. Ha ő nincs felszerelkezve ilyesmire, kérje, hogy ajánljoni más kollégát,aki szakirányú vizsgálatokat tud végezni. Pl. neurológiai kivizsgálás, kardiológiai kivizsgálás, ultrahang vizsgálat.