5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Vízcsere az akváriumbanNem minden hulladék bomlik le teljes mértékben az akvárium vízében. Néhány anyag feldúsulása elkerülhetetlen az akváriumban pl nitrát, foszfor, melyek mérgező hatásúak az élőlényekre. A természetes folyóvizek vagy tavak elsodorják vagy felhígítják ezeket, ehhez hasonló eredményt érhetünk el a rendszeres részleges vízcserékkel.Általában kéthetente kisebb 20%-os vízcserét ajánlott végezni. Ennél nagyobb százalékban már zavaróan befolyásoljuk az a víz biotóp egyensúlyát, ami szélsőséges esetekben réz vagy nitrit mérgezést is okozhat. A vízcserék mértéke és gyakorisága az akvárium méretétől és az akvárium lakóinak számától függ. Kisebb akváriumokban ajánlott hetente, nagyobb akváriumok esetében pedig kéthetente.Túl ritka vízcserék esetén a méreganyagok feldúsulnak, erős algásodás indul meg a vízben, a halak pedig alig vegetálnak. Fontos az utánatöltött víz előkészítése. A klórral és más fertőtlenítő vegyi anyagokkal tisztított víz, a halak nyálkahártyáját agresszívan ingerli. A vízelőkészítő-szerekkel természetes vízparamétereket teremtünk a káros anyagok megkötése mellett. A koncentrátumok hasznos baktériumokat és a halak vitalitását erősítő hasznos anyagokat juttatnak a vízbe. Vízelőkészítő készítményekkel azonnal kiköszöntetjük a klór agresszivitását, megköthetjük a nehézfémeket. Legtöbbször bőrvédő kolloidokat is tartalmaznak, melyek a kopoltyút és a pikkelyeztet védik. Magnéziumtartalmuk serkenti az enzimeket a fejlődéshez, B-vitamin tartalmuk csökkenti a stresszt és segíti az idegrendszeri működéseket. Akvárium vizének ellenőrzése >>Akvárium szellőztetés >>
Macskák nemének megállapítása: Hím A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Lásd az alábbi képet is! (HÍM, NŐSTÉNY) Egy macska, vagy két macska? Kandúrok: stop!
Kedves Alexandra, nagyon sajnálatos eset, valószínű, hogy tacskóbénulása volt a kutyának. A halál okát pontosan megállapítani csak boncolással lehetett volna. Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál >>Hogyan kezeljük a tacskóbénulást homeopátiás szerekkel? >> Őszinte részvéttelháziállat.hu
A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost.
Ha a kollega emlődaganatot állapított meg, ami (mint tudjuk) nem jóindulatú, és a műtétet javasolta, akkor erre így látatlanba én sem tudok mást mondani... Az ivartalanítás sokat segít az emlőtumorok kialakulásának megelőzésében, illetve a már meglévő daganatok terjedését, növekedését csökkenti. A tumor eltávolítása és az ivartalanítás ritkán végezhető el egyszerre, bár ezt mindig egyedileg szoktuk elbírálni... A "hány évig", "mennyi esélye", "biztos egészséges lesz" kérdésre nem tudok 100%-os választ adni (de szerintem senki sem), mivel még nem találták fel a daganatok "ellenszerét" (ez lenne a Nobel-díjas kérdés), és hát a biológiában (mint tudjuk) nincs 100%. Viszont ha minél hamarabb végzik el a tumor eltávolítását, és az ivartalanítást, annál kevesebb az esélye a szóródásnak (metastasisnak)...