5386. Kóbor cicáknak készít házilag profi hőszigetelt házat
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Szilágyi Áron a MOL Alapítvány jószolgálati nagyköveteként Down-szindrómás, autizmussal élő és tanulásban akadályozott gyerekek kutyaterápiás foglalkozásán vett részt. A kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó – aki maga is kutyatulajdonos – otthonosan érezte magát a terápiás kutya társaságában, és nagy odaadással kapcsolódott be a gyerekek foglalkozásába.
A magyar gerinces fauna legveszélyeztetettebb faja, a rákosi vipera védelmét szolgáló program indult az Európai Unió LIFE-programja és az Agrárminisztérium támogatásával, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásával.
A világ egyik legkisebb és talán egyik legcukibb kutyája, a csivava. De vajon milyen név illik ehhez az aprócska cukisághoz?
A karácsony a szeretet ünnepe, hiszen ilyenkor összegyűlik a család apraja-nagyja, és együtt töltik azidőt. A karácsonyt megelőző időszak viszont sokak számára stressz forrása lehet, hiszen ahhoz, hogy egy igazán emlékezetes és szép karácsonyt tudjunk varázsolni családunknak, alaposan fel kell készülni időben az ünnepekre.
A műtétet időpontjának megválasztásához figyelembe kell azt is venni, hogy az ivarzás alatt a szokásosnál nagyobb sebet kell készíteni, mert a méh duzzadt. A kutya ilyenkor vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere. Mindez csekély mértékben növeli a kockázatot, ezért ha lehet, érdemes a műtétet két tüzelés között elvégezni. Szóljon az állatorvosának, hogy épp tüzel a kutya. Szuka kutya ivartalanításaA szukák ivartalanítása során műtétileg eltávolítjuk a petefészkeket és a méhet. Az ilyen kutya többé nem ivarzik és nem tenyészthető. Ezt a beavatkozást minden nem kimondottan tenyésztés céljából tartott szuka kutya esetében javasolt elvégeztetni. Magának a műtétnek csekély a kockázata és számos előnnyel jár: megelőzhető vele a nem kívánt szaporulat, elmarad az ivarzás, ami kellemetlen tünetekkel , bonyodalmakkal jár, nem vonzza a házhoz a szuka a környék kanjait, az ivartalanított szuka kevesebbet érintkezik idegen állatokkal, ezért csökken a balesetek és a fertőzések veszélye, nem alakulhat ki a méh gennykórja (pyometra) és daganata, valamint időben végezve megelőzhető a szukákban gyakori tejmirigy daganat.A szukák 6 hetes kortól gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Minél fiatalabb korban történik a műtét, annál kevésbé viseli meg az állatot és annál több lehetséges problémát előzhetünk meg vele. A legoptimálisabb az első tüzelés előtt ivartalanítani őket, ami fajtánként változó időpontban, általában 6 és 12 hónapos kor között következik be. Mi leginkább 16 hetes életkorban ajánljuk a műtétet elvégeztetni. Olvassa el a műtét optimális időpontjával kapcsolatos írásunkat!Tévhit, hogy a szukának legalább egyszer ellenie kell! Az sem igaz, hogy a fiatal korban végzett ivartalanítás után gyakrabban lép fel inkontinencia, mint később. Ezzel szemben a fiatalabb kutyák műtétének kisebb a kockázata, problémamentes és gyorsabb a gyógyulás és több betegség előzhető meg vele, mint idősebb korban. Bizonyított tény, hogy a nem ivartalanított nőstényekhez képest 0,5%-ra csökken a tejmirigy-daganatok valószínűsége, ha az első tüzelés előtt ivartalanítják a szukát, 8,0%-ra csökken az esély, ha a műtét az első két tüzelés között történt és 26,0%-ra csökken, ha a második és a harmadik tüzelés között végzik el a beavatkozást.Mivel a tejmirigy-daganatok nagyon gyakoriak az idősebb szukákban, ezért ez önmagában is elég ok az időben, vagyis az első tüzelés előtt elvégzett ivartalanításra. Az időben végzett beavatkozással összességében 2-4 évvel hosszabbítható meg a kutya élettartama!
Köhögni lehet egyszerű légcsőgyulladástól kezdve a tüdődaganaton át a szívbetegségig sok mindentől. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem tudok diagnózist mondani. Vigye el állatorvosához, aki ha szükségesnek látja, további kiegészítő vizsgálatokat is javasolhat (mellkas röntgen, szív ultrahangos vizsgálat) Féreghajtót negyedévente ajánlott a kijáró állatoknak adni. Egy átlagos felnőtt macskának általában egy szem az adagja bármelyik macskának való féreghajtóból. Kérje ezt is orvosától. Az orr szárazságának nincs diagnosztikai jelentősége. Néha lehet száraz az orra egészséges állatnak is.
Kedves Eszter! Némi puhaság normálisnak mondható, egy kis teknős nem tud olyan kemény lenni mint amennyire a felnőtt egyedektől elvárnánk... ezt nehéz meghatározni interneten keresztül.. így hát maximum azt tudom mondani, hogy valószínűleg normális... Üdv-Éva
Gyógyszert sohasem "szívesen" adunk vagy szedünk. De néha elkerülhetetlen a tudomány mai állása szerint. Az orvos valószínűleg tudja, milyen esetben melyiktől várható a legjobb hatás (ugyanis ez a szakmája). Orvost, állatorvost, ügyvédet, stb. bizalmi alapon választunk. Ha nem bízik az állatorvosa véleményében, hozzáértésében, akkor keressen másikat, aki Önnek tetsző kezelést ajánl. Hogy ez a kutyának is jobb lesz-e, az kérdéses.
Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el, hogy kezelni kell-e és ha igen, akkor mivel. Legvalószínűbben ez egy kötőhártyagyulladás, ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható. Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.