5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
A kutyák nem ismerik azt a kifejezést vagy viselkedést, hogy bosszú. Az egyik ok lehet a szeparációs félelem, ennek kezeléséről "itt" olvashatunk. A kutyák nem szeretnek odapiszkítani, ahol alszanak/élnek, így szinte biztos, hogy csak arról van szó, hogy túl sokáig kellene kibírnia a kutyának ürítési lehetőség (séta) nélkül. Ha kevés idő telik el az esti és a reggeli séta között, a kutya mégis bepiszkít, nézessük meg állatorvossal, lehet, hogy valamilyen fiziológiai probléma áll a háttérben. Ha sehogy sem sikerül megváltoztatni a dolgot, megoldás lehet a mostani tápról jobb minőségű tápra, vagy házi kosztra átállni, ilyenkor ugyanis kevesebb salakanyag képződik és kevesebbet is kell üríteni a kutyának. Illetve ami segíthet: a megfelelő rangsor felállítása, megerősítése, egyéb szabályok felállítása, rendszerbe foglalható életritmus , és a megfelelő életmód biztosítása, azaz a kutyát jó alaposan le kell fárasztani a séták alatt, el kell vinni kirándulni, dolgozni kell vele, stb. A Tükör kutyaiskolában van külön törpe csoport, ezt nagyon javaslom, mert bár a szobatisztaságot nem lehet az iskolán "gyakorolni", de a közös munka, a helyes viszony általában magától megoldja az egyéb zavarból fakadó problémákat. A büntetés, és a kutya orrának pisibe nyomkodása csak városi legenda, nem segíti a szobatisztaságra nevelést. Sok sikert!
Sajnos ismerős a probléma :) A családom öreg macskájánál jól bevált a valeriána án (macskagyökér) tartalmú nyugtató tabletta. Magától megeszi. Pl: No- stress tabletta
Semmi gondot nem okoz ha a súlynak megfelelően egyszerre csak a fele mennyiséget használja fel és egy hónap múlva a többit.A tubust jól le kell zárni.
Kedves Gazdi! Azt nem tudom megmondani, mi a tengerimalac konkrét baja, nem vagyok állatorvos. Viszont abban teljesen igaza van, hogy ezeket a tüneteket sürgősen meg kell szüntetni, mert elpusztulhat az állatka. Az jó jel, hogy a mali szeretne magától enni. A fecskendős etetés elkerülhetetlen, legalább 30-50 ml-t bele kell tölteni egy nap (legalább 15 ml egy etetésre), többet is lehet, hogy ne száradjon ki, és ne álljon le az anyagcseréje, és addig kell etetni, amíg magától nem eszik, 2 hétig biztos. Amiket azonnal beadnék 24 órán belül, bármi baja van és nyugodtan kaphat is, bármi baja van: Mivel az állat nem kakil, és erőltetetten veszi a levegőt, tehát feszülhet a hasa, nem megfelelő a bélmozgás, 0,5 ml olívaolajat fecskendőből egy kortyra benyomni a szájába (csak egy alkalommal), mert lehet, hogy a kakik puffadás vagy szorulás miatt megakadtak, feszül és nyom a hasa, és emiatt is kedvetlen és nem tud bogyózni. Az olaj 6-8 óra alatt megy át, és ha sikeresen átment, néhány fényes bogyónak, jó esetben egy kis kupacnak kellene érkeznie. Mivel az olaj akadályozza más gyógyszer felszívódását, vagy 6 órával utána, vagy előtte kellene szájon át ACC-t adni, mivel a nehéz légzést okozhatja a tüdő vizesedése, vagy szívbetegség. Mindkét esetben az ACC rendszeres használata hatott malinál, élénkebb lett és kevésbé pumpált. Vagy 200-as porból 1/4 teáskanálnyit kell 1-ml vízben feloldani, és fecsiből beadni, vagy gyereknek való ACC szirupból szintén 1 ml-t fecsiből beadni, reggel és este legalább 7-10 napig, ha láthatóan használ, kevésbé pumpál, tartósan naponta 3-4 hétig. A hatásos fogvágásnál a malit be kell bódítani, úgy reszelik meg a fogát, a hátsók nőnek túl általában, ha nem így történt, csak csipesszel csíptek le róla, javaslom, keressen fel másik állatorvost, mert a fogtúlnövés továbbra is megvan. Ha a malit naponta 4-szer etetik fecsiből, az stabilan tartja, ha csak ez a baja. Antibiotikumot, ha injekciósan kapott 2 nappal az előző után meg kell ismételni, mert 5-7 napos antibiotikum-kezelés hat. Ha valamilyen gyulladás van a szervezetében, ez segít. Ha a mali magától eszegetne, Trovet gyógytápot nemcsak fecsiből lehet adni, hanem ha csak annyira vizezik meg, hogy a golyók megduzzadnak, és megkínálja a malit, ha csak fogprobléma, vagy nehezen eszik, a puha falatkákat megpróbálja enni, és 1-1 evőkanálnyit adni a tálkájába vagy kézből reggel-este, jó jel lenne, ha megenné, a fecsi elhagyása után adnék neki Trovetet még 1 hónapig kiegészítésnek (vitaminok stb miatt). Ezek mellett a malit mindenképp el kell még vinni állatorvoshoz, és kitalálni, mi a baja. Nem feltétlen kell extrém betegségeket keresni, hanem összeszedni a tüneteket. Plusz otthon napi súlymérés, ha a mali nem fogy naponta 20-25 grammot, hanem tartja a súlyát napokig, vagy a kiegészítő etetésre még hízik, jó esélyei vannak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Mindenképpen mutassa meg mindkettőt (a kakit és a kutyust) állatorvosnak. A bélsarat laboratóriumi vizsgálatra lehet küldeni, amiből megállapítható, hogy pl. ürít-e parazitát, van-e benne vér vagy tartalmaz-e egyéb kóros elemeket...