5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kedves Gazdi, Az ár állatorvosi rendelőnként változó. Az sem mindegy, hogy főváros vagy vidéki állatorvos. Csak tippelni tudok, hogy kb. 10 000 Ft.
Kedves Gazdi! A leírása alapján 6 hónapos korától több alkalommal néhány másodpercig tartó fokális epilepsziás rohamtüneteket mutatott a kutyusa. Nagyon tipikus tünetek a néhány másodpercig tartó lábemelgetés, majd az azt követő szédüléses roham. Mivel jelenleg több hónap vagy hét telik el a két roham között nagyon aktuális lenne már a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus terápiát megindítani. Minél korábban kezdjük el a kezelést, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha igényli az epilepsziás kivizsgálást és gondozásba vételt, akkor a www.kutyaepilepszia.hu honlapon keresztül el tud érni, megtalálhatja elérhetőségeimet. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Szerintem nem szemallergia, hanem Überriter szindrómája van a kutyusnak, amit az étrend nem befolyásol, de a napfény UV tartománya nagyon káros rá. Ettől kellene megvédeni! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A csőr feletti viaszbőr színe nemcsak ivarhoz, de színmutációhoz is kötött. A képen lévő tojó (és ezzel már az egyik kérdést meg is válaszoltam) ivarérett, a pontos korát nem lehet a képek alapján meghatározni, úgy 1,5-3 év körüli (tollazata felnőttkori, legalább 3. vedlésű, a csőre töredezésektől, barázdáktól mentes, élénk színezetű)
Rengeteg vizsgálati lehetőség van ilyen betegeknél. Vér laborvizsgálata, bélsár laborvizsgálata, táplálék allergia kizárása, a bél biopsziás vizsgálata stb. Nézzen körül a lakóhelye környékén lévő nagyobb állatorvosi rendelők, kórházak között, melyek azok, ahol jobbak a diagnosztikai lehetőségek!