5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Maláj tornyoscsigaA háza színezete csíkos, hosszúkás csúcsban végződik, és teljesen zárható. Az egyik legjobb algaevő és koszeltávolítók, mivel ormányos szájukkal könnyedén hozzájutnak az ennivalóhoz, bárhol is legye az, csak nagyon ritkán tesz kárt a növényekben. Ha kevés a táplálék az aljzatba fúrják magukat, így segítenek az aljzat szellőztetésében is. A kúpos csigák váltivarúak, így önmagukat is meg tudják termékenyíteni, elevenszülők, 2-3 hetente 3-4 kicsit hoznak a világra. A csigák a megtermékenyített tojásaikat egyfajta szülőzacskóban tartják, és a megtermékenyítés után kb. 10 nappal jönnek világra a kis csigák. A fiatal kúpos csigák a vízfelszínen lebegve kutatnak élelem után. Ekkor még olyan kicsik, hogy fent tartja őket a vízfelhajtóereje. A házuk kemény, mivel kivonják az ásványi anyagokat az aljzatból. Nappal rejtőzködő életet él többnyire az aljzatban fúrja magát, vagy az aljzaton vannak, éjszaka viszont felmásznak, ekkor lehet őket megfigyelni a felszín közelében. A megfelelő tartási körülményeket sok kis csigával hálálják meg, 2-3 hetente akár 3-4 kicsit is szülhetnek, jól lehet a szaporodását kontrollálni. Jó vízminőséget igényel. 24-28°C-os vízben érzi magát a legjobban. A víznek nem kell túl lágynak lennie, mivel a háza lyukacsossá válik. A sérülésveszély miatt nem lehet a vízben éles vagy durva kő. Igényes a víz minőségére, rossz minőségű vízben a felszínre jöhetnek, vagy tömegesen elpusztulhatnak.
Kedves Timi! A szoptatás két hétig tart, ekkor a kisnyulak már megpróbálnak szilárd táplálékot is fogyasztani. A harmadik héttől előmerészkednek a fészekből. Kisnyuszik táplálása >> Mivel és hogyan etessük a nyulat? >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >>
Adagolásnak megfelelő az 1g/1l ivóvíz legalább 5 napon keresztül. Érdemes lenne a teljes állományt kezelni.
Ha 2 napon belül nem ürült ki a széklettel akkor gyorsan állatorvshoz kell vinni,mert ha esetleg bélelzáródást okoz annak nagyon súlyos következménye lehet.
Nem itatnám vele az állataimat, de azt javaslom, próbálja meg felvenni a kapcsolatot az Országos Állategészségügyi intézet toxikológiai osztályával, és kikérni az ő véleményüket.