5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Tojók. Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása
A képen egy körülírt felületes bőrgyulladás látszik amit baktérium és gomba is okozhat, néha mindkettő. Igazán szakszerűen úgy lehetne meggyógyítani ha készülne egy laboratóriumi baktérium és gombavizsgálat és annak eredménye alapján célzottan kezelni. Ennek hiányában olyan szert kell alkalmazni ami mindkét kórokozóra hat - Betadin, Kék Lukács kenőcs stb - és meg kell akadályozni a macskát abban hogy vakarja,például egy műtéti gallérral.
Nem alakult ki az emésztése rendesen, a bélflórája nem alakult ki a elkülönítve a többi birkától,. A szájon át adott antibiotikum is tönkreteszi a bélflórát. Idősebb birkával kell összerakni, együtt egyenek, a felböfögött falatok tartalmazzák a mgefelelő mikroorganizmusokat Széna, víz, só legyen előtte
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz - Ha még nem késő....
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!