5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kelésgyengék, amit okozhat elhúzódó kelési idő (pl. alacsony keltetési hőmérséklet miatt), vagy baktériumfertőzöttség is. A lábak összekötése, probiotikumos, "E"vitaminos, almaecetes víz itatása segíthet felerősödni.
Az egyik leggyakoribb probléma, hogy vadászgörényünk olyat nyel le, ami bélelzáródást okoz. Tünetei: Hányás, hasi puffadás, erőlködés. Mindenképpen adjunk hashajtót az állatnak. Ez lehet egy fél teáskanálnyi vazelin, vagy tej. Vigyük állatorvoshoz, mert a bélelzáródás halálhoz vezet. Olvass tovább! Mennyibe kerül a vadászgörények oltása? A vadászgörények bűzmirigyét milyen esetben kell kioperáltatni?
Az egészséges madarak többségére valóban az a jellemző, hogy egyik lábukat felhúzva alszanak. A beteg, vagy öreg madarak stabilabbak érzik, ha mindkét lábukkal kapaszkodnak. Ha nincs betegségre utaló tünet(borzolt toll, váladékos orrnyílás, "szorgyogás", ziháló légzés stb.), akkor lehet egyedi szokás is, betegség gyanúja esetén viszont ajánlott egy orvosi kivizsgálás.
Kedves Gazdi! Állatorvosnál voltak már? Látatlanban nem lehet meggyógyítani, fizikális vizsgálat szükséges. Súlyosak a tünetek, vigyék mihamarabb állatorvoshoz! Oltásai megvoltak? Parvo? szopornyica? negyedévente féregtelenítik? Sok kérdés felmerül és mindenképpen kezelészt igényel... Bélgyulladást okoznak a vírusok (parvo, rota, korona, szopornyica), a baktériumok (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, stb) és a paraziták (orsó-, galand-, horgasfejű férgek, Giardia, Isospora).
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás és a rangsorba állítás segít megoldani a konfliktusokat! Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy boxer és egy amstaff összeverekszik.. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot. érdemes lenne ezt is elolvasni >>