5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kedves Gazdi! Hányás számtalan okból kialakulhat, lehet fertőző (vírusos, bakteriális, parazitás, gombás) illetve nem fertőző probléma (primer gyomormegbetegedés, bél illetve hasnyálmirigyproblémák, stb.) is a háttérben. A leírt tünetek súlyos próblémára is utalhatnak, sürgősen vigye el kutyáját állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A Ledum ilyen adagolás mellett nem okozhat akaratlan vizeletürítést. Azonban, ha a Ledum ún. gyógyszerképe közel áll a kutyus ún. alkati szerének képéhez, akkor beindíthat - különösen magas potenciában - olyan folyamatokat, mely az állat alkati adottságainál fogva az ő leggyengébb területeit harmonizálja. Ha ez adott esetben a vizelettartás, akkor akár igaz is lehet, hogy van összefüggés a szer beadása, és az akaratlan vizeletürítés között, - de ez biztos, hogy nem ártó hatás, és nem fog megmaradni. Ugyanez vonatkozik a másik kutyusra a Phosphorral kapcsolatban, ami után epilepsziás görcse lett. Biztosat csak akkor tudnék mondani, ha megismerném mindkét kutyus alkati tulajdonságait. Ha további kérdései lennének a kutyusokkal kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Frontline spray-vel nyugodtan lefújhatja, Spot On cseppet ráteheti, természetesen vigyázva, hogy a sebet ne érje.
Bár ezt a képletet legalább látni, tapintani kellene, hogy pontosabbat lehessen mondani (a legjobb egy cytológia lenne), de így első pillantásra egy histiocytomának tűnik..., aminek megoldása műtéti...
Kedves Gazdi! Leírása alapján nem igazán tudom még a probléma jellegét sem beazonosítani, így annyit tudok tanácsolni, hogy ha az állat általános állapotában nem történt változás, sürgősségi ellátást nem valószínű, hogy igényel a dolog. Hazatérve mihamarabb javasolt az állatorvosi kontroll. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő