5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
A leírásból sok minden kiderül, de vannak azért még tisztázatlan kérdések. 2 éves macskánál sok minden szóba jöhet már a háttérben. A legnagyobb baj szerintem jelenleg az, hogy még mindig nincs pontos diagnózis, és valójában nem tudni, hogy mi is a baja a cicájának. A megoldás csak az lehet, hogy el kell vinni egy olyan rendelőbe, ahol teljesen ki tudják vizsgálni (vérvétel laborra, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, stb...) Eközben persze közben folyamatosan kezelni is kell mindaddig tünetileg, amíg nem lesz oktani diagnózis. Azt, hogy meg fog-e gyógyulni, nem lehet megmondani.
A rózsaszín zákocska a hüvely nyálkahártyájának kitüremkedése lehet. Meg kellene mutatni állatorvosnak!
Kutyája és a hely kialakítása válogatja, … nincs egyetlen, minden helyzetre érvényes szabály. Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. - Ha az ágy mellett van, - kényelmesebben kezelhető az éjszaka folyamán, ha szükséges. - Ha nincs az ágy mellett, - nagyobb az esély arra, hogy hatékonyabban szokja meg a végleges helyet.
Szerintem nem depressziós a cicus. Többféle betegségnek is lehet tünete, amit Ön említett, általában a láztól szoktak szédelegni... Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Kedves Adrienn! Azt, hogy esetleg mi történt vele, csak ő tudná megmondani... Én traumás (ütés, húzdás, zúzódás) eredetűnek gondolom a problémát. Embereknek adható fájdalomcsillapítót ne adjon neki, viszont ha nem javulna vagy rosszabbodna állapota, feltétlen vigye állatorvoshoz!