5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.