5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Sajnos hatékony kezeléshez az állatorvos nem kerülhető meg, mivel egy alaposabb vizsgálat nélküli, feltételezhető baktériumfertőzés kezeléséhez szükséges, szélesspektrumú antibiotikum receptjének felírásához is orvos kell. A leírtak alapján mérgezés, kavicshiány sem kizárható, de valószínűbb lehet begyhurut. Orvosi kezelés nélkül igencsak lecsökkenek a madár esélyei a hosszú életre. Mindenesetre, az alábbiakat érdemes figyelembe venni. Ha a magkeveréken kívül más eleséget is kapott, abba kellene hagyni a zöldeleség, saláta etetést, az ivóvízbe pár csepp almaecet (1ml ecet/1dl víz)sem ártana, folyami homokot, benne 1-2mm átmérőjű kavicsokat kapjon egy tálba, vagy a ketrec aljára beszórva.
Kedves Adrienn! Ha vakaródzik is a kutya, akkor felmerül az allergia lehetősége. Szerintem ebben az irányban is kellene vizsgálódni, mert elképzelhető, hogy ez az oka. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban semmilyen választ nem lehet adni. A korrekt eljárás az, hogy ezt ortopédiában nagyon járatos szakemberrel kell megbeszélni. Javaslom nézzenek köröl a www.kisallatortopedia.hu weboldalon és ott keressenek a közelükben elérhető ortopéd szakembert, és vele vegyék fel a kapcsolatot.
Kedves Andrea! Bár meg kellene vizsgálani, de szerintem egy allergiás bőrgyulladás következményeit láthatja (pörkképződés a bőrfelületen stb.). Azt javasolom, biztos ami biztos mutassa meg egy állatorvosnak is...