5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Ez elég veszélyes dolog! Állatpatikákban kaphatók olyan spray-k (keserűspray például), amelyek rossz ízük miatt megakadályozzák a rágcsálást! Persze erőspistával is lehet próbálkozni, csak elég furán nézne - és érződne - ki a lakásban, amint bekennek minden vezetéket a piros pasztával.
Valószínűleg nem mosod át elégszer a kvarchomokot, mielőtt vízcserét hajtasz végre. Minimum tízszer jól át kell mosni a terrárium kvarchomok aljzatát és akkor ez a probléma nem fordulhat elő.
Nem hiszem, hogy nősténynek nézné. Egyszerűen csak szexuális ingert vált ki belőle az új jövevény. A jelenség egyébként gyakori az állatvilágban, nem csak hím fajtársra irányulhat, hanem pl. a gazdikra (kutyáknál) vagy berendezési tárgyra is. Megoldás lehet, ha külön teszzük őket vagy ivartalaníttatjuk az idősebb hímet.
Elképzelhető, hogy veleszületett probléma. Ha rohangál, akkor szerintem nincs ok aggodalomra. Arra kell figyelni, nehogy elkezdje rágcsálni magának a lábát! Ez akkor szokott előfordulni, ha egyáltalán nem érez a beteg lábbal.
A kérdés első részére válaszom (asszisztencicám szavait idézve:)): "Násztáncot jár!" A nyuszival valószínűleg továbbra is próbálkozni fog, de természetesen eredménytelenül, azaz "szaporodásra képes utód" nem fog születni, hiszen ez csak azonos fajú állatok párzása esetén történhet meg. Ha nem alakul ki a "békés" egymás mellett élés a t. malackák és a nyuszi között, akkor jobb lenne mindenkinek, ha külön ketrecbe, esetleg látó- és szaglótávolságba helyezné át őket. A nyuszi ivarát a pénisz jelenléte vagy hiánya esetén lehet megállapítani, ami nem egyszerű feladat és némi szakértelmet igényel. Pl. egy állatorvos valószínűleg meg tudná állapítani.