5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kedves Gazdi! Jó lenne a szívét is megvizsgálni (ultrahanggal), mert ebben a korban már ez is súlyosbíthatja a köhögését és akkoregyéb gyógyszeres kiegészítés válik szükségessé. A kórjoslatról csak ez után lehet beszélni. A szteroid hosszávon elég sok mellékhatást okozhat, de mindig mérlegre kell tenni a várható állapot javulás mértékével arányosan. Mert szenvedni nem szabad hagyni az állatkát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek és állapot alapján sok jóval sajnos már nem tudom kecsegtetni! Talán, ha hamarabb - az egyetemi diagnózis felállítása után - kérte volna a segítségem, talán(!) még több esélyünk lett volna ... Az okát ennyi információ alapján, amit leírt, nem lehet tudni. Ahhoz egy nagyon alapos állapotfelmérés lenne szükséges, évekre visszamenőleg, hogy mi történt a kiskutyával az élete során. Ha az eddigi gyógyszerek sem segítettek rajta, és csak szenved, azt már nem biztos, hogy kellene hagyni. DE! Erről a kérdésről csak Önök hozhatják meg a döntést. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel nem láttam a sebet, ezért nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, lehetséges-e újra összevarrni. Ha bizonytalan, akkor mutassa meg egy másik kollegának is...
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik (ez kb. 5 hónap), de egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik. Az ellés közeledtét az állat viselkedésének megváltozása és péra erős megduzzadása, kipirosodása jelzi. Amikor a kecske már nyugtalan és nyögdécsel, valamint rövid időközönként ürít, akkor általában már nagyon közel van az idő. Az ellési folyamat a szülőcsatornát tágító vízhólyag megjelenésével kezdődik.
Látatlanban nem biztos, hogy így van, de szerintem. Amikor rászorít a fogóval a karomra. A külső réteg repedezését látja. Az normális jelenség. Le is szokott potyogni, alatta ott az új, ép karom. Ha nem így van, akkor valamilyen bőr-szőr kondicionáló vitaminos táplálékkiegészítőt kapjon 1-2 hónapig. Állatpatikában ajánlani fognak jó készítményeket.