5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Kedves Gazdi! két kutya egy háznál nem mindig jó döntés. Jobb ha ivartalaníttatja a kutyákat, most még tán nem verekszenek annyira durván, de ha igy marad minden, biztosan fognak... Érdemes lenne ezt is elolvasni >>
Állatorvossal meg kell vizsgáltatni, aki a vizsgálat után tudja elmondani a megoldást, ezt látatlanba nem lehet megmondani Lehet ez régi sérülés, vagy újabban szerzett vagy alkati gyengeség is, korból eredő probléma....
Ennél a viaszbőr színnél nem egyértelmű, illetve a fejforma is jobban utal ivarra oldalról,mint szemből fényképezve. Ha a madár fél év körüli fiatal, akkor legvalószínűbb, hogy tojó, amelynek a viaszbőre rövidesen kávébarna színű lesz.
Az adagot nyugodtan fel lehet emelni egy egész kúpra. Ha ekkor sem működik akkor más hányáscsillapítót kell kérni a kollégától. Az utazási betegség homeopátiás kezelése >>
Üdvözlöm, sajnos kevés az információ ahoz, hogy megmondjam mi a probléma. Éppen lehet az állat beteg, vagy rosszak illetve nem tökéletesek a tartási körülmények. Ha kicsit több infoval lát el a tartási hőmérsékletét, az akvaterrárium méretét, berendezését és az állat viselkedését illetően valamint arról is jó lenne tudni, hogy vadonfogott vagy tenyésztett e az állat, vajon fiatal vagy öregebb 3-5 év körüliről van e szó? esetleg keressen meg a munkahelyem e-mail címén és küldök további információkat...