5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Szerintem mindig olyan vagy mindig pározni akar (ilyenek a férfiak :)! Mert én mindig olyannak látom :)
1. Nincsen műtét kockázat nélkül. Ez a kockázat nő a kistestű rágcsálóknál, ezért speciálisan kell altatni őket és az ébredésnél is jobban kell figyelni. Érdemes oylan helyre vinni, ahol gyakran végeznek ilyen beavatkozást. 2. Különösebb változás nem lesz a viselkedésében, maximum nem fogja zargatni a párját és nem lesznek nemi-hormonális eredetű betegségei. 3. Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen műtét általában, kb. 6000 Ft lehet? De ennél sokkal magasabb ár is reális!
Valószínűleg csak rá kéne pillantanom és megmondanám, mi okozhatja a duzzanatot! :) Talán gyulladásos elváltozás? Kezdődő tályog? Daganat? Korábbi sérülés maradványa? A lehetőségek korlátlanok, ezért inkább nem találgatnék. Szóval a szokásos zárósorok: meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
A kutyának juvenilis vaginitise van, magyarul fiatalkori hüvelygyulladás. Antibiotikumos kezelés - hüvelyből bakteriológiai mintavétel után - célzottan javasolt. A kórkép általában makacs, nehezen kezelhető, de nem súlyos és az első tüzelés után megszűnik. Segíthet még a hüvely Betadine-os öblítése is, katéterrel, mélyen befecskendezve az oldatot. Ha sokszor van vizeletürítési ingere, az is lehet a hüvelygyulladástól. Ha a vizeletet nem hasüregen keresztüli punkcióval vették a hólyagból, akkor a gyulladt hüvelyből a pisi bemoshat fehérjét a vizeletvétel során, ami megtévesztő lehet.
Valószínű, hogy a teknősök kinőtték az eddigi terráriumot és most már nincs a két teknősnek elég territóriuma. A hím teknős udvarlásával csak tovább rontja a helyzetet, hiszen folyamatosan a tojó közelében van. Azt javaslom, hogy szerezzenek be egy nagyobb terráriumot, de amíg a hím lábán a sebek nem gyógyulnak meg, addig lehetőleg legyenek külön.