5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
Szerintem pár hónap kell hozzá. De mivel nyár van, le lehetne vágni rövidre a szőrét máshol is, és akkor "kinéz majd valahogy". :)
Kant ivartalanítani csak egyféleképpen lehet, mindkét herét el kell távolítani. Ennél sem felületesebb, sem "mélyrehatóbb" módszerről nem tudok kutyáknál... És ezzel csökkenthető az időskori prosztataproblémák előfordulásának valószínűsége.
Ha a madarak csapatban élnek, akkor nyugodtan leállhat a galambok etetésével. Nem fog törést jelenteni az életükben, csak a kényelmes megoldás, a "tálcán" kínált táplálék helyett, önállóan kell élelem után keresgélniük. A városi madarak mindig találnak táplálékot maguknak. Az etetés megszüntetését fokozatosan végezze, ne egyik napról a másikra szüntesse be!
Azért az belátható, hogy ha ennyiből meg tudnám mondani, hogy mitől pusztult el a páva, akkor valószínűleg Nobel-díjat kapnék. :) Különleges oltásról nem tudok. Mivel nyagytestű madarakról van szó, az ásványianyag- (főleg kalcium-) és vitaminadagolásra nagyon oda kell figyelni a csontozat megfelelő fejlődése miatt!
Hát... elég extrém a helyzet! Gondolom, szopós egerekről van szó. Talán valami miniatűr cumi-alkalmatosságot kellene gyártani és megpróbálni szoptatni őket. Én macskatejpótlóval próbálkoznék. Nem lesz könnyű.