5591. Ünnepljük a vakvezető kutyákat
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Tavaszi túra során előfordulhat, hogy egyszer csak egy mozgó kavicsszerű valamit pillantunk meg magunk előtt. Mi lehet ez? S mit tegyünk vele?
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
A magányosnak tűnő madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért nem szabad őket hazavinni - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
10 éve élnek kétujjú lajhárok a Szegedi Vadasparkban, de eddig nem született kis lajhár. Most végre igen! A szülők 2018-ban álltak össze, két év után született meg a kis apróság, aki szépen cseperedik anyja hasán kapaszkodva - írja honlapján az állatkert.
A kérdésében benne van a válasz is: nem ártana bélsárvizsgálatot végezni. A továbbiak ennek eredményétől (is) függenek. A rendszeres (legalább 1/2 évenkénti) állatorvosi vizsgálat, a szokásos féregtelenítés (legalább negyedévenként) éppen az ilyen esetek megelőzését hivatott szolgálni.
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a duzzanat. Sérülés, daganat, fertőzés egyaránt okozhat ilyen tünetet. Ezek elkülönítése csak alapos állatorvosi vizsgálattal lehetséges. Javaslom mutassa meg egy hozzáértő szakembernek a teknőst.
A Frontline nem kifejezetten jó a szőrtüszőatkára. Én a Tactic fürdető oldat használatát javaslom.
Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy az életkor önmagában nem betegség. Nyilván alapos fizikális vizsgálat, vérvizsgálat és szükség esetén mellkas RTG és szív UH+EKG kellhet ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az állat biztonságosan altatható. Ezek a vizsgálatok egy 13 éves kutyusnál műtét nélkül is ajánlottak, amolyan állapotfelmérő jelleggel. Ha ezeken semmilyen rendellenesség nem észlelhető, akkor a kutya altatása megfelelő protokoll mellett kifejezetten biztonságos.
A kép alapján nehéz bármit is mondani. Külső és belső sérülés is okozhatja, javaslom, keressen fel minél hamarabb egy kisállatorvost.