5601. Újra látogathatók a kutyás közösségi helyek
A koronavírus-járvány miatt a fővárosi önkormányzat április 10-től a hétvégi napokon lezárta a szigetet, amely mostantól ismét látogatható hétvégén is.
A koronavírus-járvány miatt a fővárosi önkormányzat április 10-től a hétvégi napokon lezárta a szigetet, amely mostantól ismét látogatható hétvégén is.
A helyes étrend nagyon fontos a háziállatoknál is, hiszen ezzel megelőzhetőek betegségek, meghosszabbítható az élettartamuk, erősíthető immunrendszerük. Az egészség megőrzésében fontos a megfelelő, minőségi táp kiválasztása. De mire figyeljünk mikor tápot választunk, pláne, ha allergiás a kutyánk?
Évről évre több kutya lehet érintett a szívférgességben, és tévhit, hogy csak tavasszal és nyáron kell védekezni ellene!
Évtizedek stabilitása után közel negyedével csökkent a hazai fehérgólya-állomány az utóbbi öt évben. Idén tavasszal már csak 4000 párt várhattunk haza, ami 22%-os csökkenést jelez az elmúlt évtizedekben 4800-5500 pár körül stabilizálódott állományhoz képest.
Welsh póni született a debreceni állatkertben, a vidám és életerős tarka mintázatú kis csődör már megtekinthető a karámban, ahol anyja gondoskodását élvezi - közölte az állatkert igazgatója.
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv