5636. Cuki lámacsikók születtek a debreceni állatkertben
Két lámacsikó született a debreceni állatkertben, ezzel tíz egyedre nőtt a park lámacsapata - közölte az intézmény igazgatója.
Két lámacsikó született a debreceni állatkertben, ezzel tíz egyedre nőtt a park lámacsapata - közölte az intézmény igazgatója.
Engedély nélkül szállított mór teknősöket találtak a zalai pénzügyőrök egy román furgonban az M70-es autópályán.
Az év eleje óta több mint félezer mentett állat, egyebek mellett héjafiókák, vadmacska és hód kapott második esélyt a Fővárosi Állat- és Növénykert vadállatmentő programjában.
Gyakorlott (legalább 1-3 év tapasztalat), referenciával rendelkező szerkesztőt, újságírót keres a Háziállat.hu szakportál.
Te is ámulattal figyeled az interneten a süteménykészítős videókat, ahol a cukrászmesterek olyan bámulatos dolgokat alkotnak, ami már valódi művészetnek számít? Bizony, ez már a cukrászatnak egy nagyon magas szintje, ahová csak sok-sok év és még több gyakorlás után lehet eljutni. Ha rajtad viszont még egy piskóta megsütése is kifog, de szeretnéd egyszerűbb, ám finom süteményekkel megörvendeztetni magadat és a környezeted, akkor tarts velünk, mert most az alapoktól kezdünk!
Üdvözlöm! A kép alapján szerintem egy gyógyuló seb lehet. Egy égés (túl közel volt a melegítőhöz), vagy esés következtében jött létre és már gyógyulóban van. Ha azonban terjed, növekszik, akkor azonal specialista állatorvoshoz kell vinni!
Kedves kérdező! A videó sokat segítene. Esetleg az alapítvány oldalán el tudja nekünk küldeni. Ha hátrafelé esik/ugrik, mintha szaltózni akarna, az backflipping-szindróma, ami egy idegrendszeri betegség, és a beltenyésztés okozza. Sajnos a kereskedésekben/szaporítóknál szinte mindig beltenyésztettek az állatok, ezért sem szabadna onnan vásárolni. Ezzel nem lehet mit tenni, nem gyógyítható. A helyét érdemes úgy kialakítani, hogy ne tudjon meggsérülni, ha hátradobja magát, ne tudjon emeltről lezuhanni stb. Ha nagyon gyakoriak a szaltók, mondhatni állandók egész nap, akkor a leghumánusabb az eutanázia. Ha nem hátravágódik, hanem oldalra dől, vagy másképp dobaj el magát, az egyéb betegségre utalhat, amivel egy hozzáértő egzotikus állatorvost kellene felkeresn mihamarabb. Írjon bátran, ha tudunk segíteni! Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd!
Üdvözlöm! Ellenőrizni kell a tartási körülményeket: hőmérséklet (ez a legfontosabb), UV izzó jó-e stb. HA minden stimmel akkor el kell vinni specialista orvoshoz azonal, mert a hüllőknél elég gyors lefolyású betegségek is vannak. Még több agáma>>
Tiszteletem! A képen egy erdei sikló hullája van. Még több sikló>>
Kedves László Ez olyan probléma, ami valószínüleg elég összetett és a leírt tünetek csak a jéghegy csúcsa. Ezért azt javasolom, hogy forduljanak viselkedési problémákat kezelő kiképzőhöz vagy ezzel foglalkozó kutyaiskolához, ahol meg lehet nézni a viselkedést és az alapján kezelni a problémát Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere